Michael Moore (JAV) koncertas

Gegužės 25 d., ketvirtadienį, vyko VDU Muzikos akademijos katedros (vedėja lekt. Justė Sakalytė)  organizuotas koncertas su tarptautinį pripažinimą pelniusiu saksofono ir klarneto meistru iš JAV Michael Moor. Koncertas vyko Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje (V. Putvinskio g. 55).

Michael Moor garsėja savo specifiniu instrumento tembru ir plačia muzikine vaizduote. Šis Kalifornijoje gimęs olandų instrumentalistas derina visiškai priešingus pasaulius: Amerikietišką džiazo tradiciją su anarchistišku olandų svingu ir world muzika.
„Vos keli improvizacinės muzikos kompozitoriai žavi klausytoją vėsiu, šilkiniu, maloniai sausu tonu. Jo kompozicijos atrodo lyriškos be pastangų, bet kiekvienoje jų yra kažkas traukiančio ausį. Tai kuklaus grožio, aštraus proto ir koncentracijos kombinacija.“ – apie muziką rašo kritikai. Jis garsėja giliu Amerikos džiazo ir olandų improvizacinės muzikos mokyklos suvokimu. Jo muzikai įtaką daro ir kitos kultūros. Moor yra grojęs su turkais Ogüz Büyükberberiu ir Hüsnü Senlendiriciu, Malio muziką su Toumani Diabate. Šio kūrėjo muzikoje galima rasti portugalų, Indonezijos, Madagaskaro, Brazilijos etninės muzikos atspalvių. Šiuo metu jis dėsto Princo Klauso konservatorijoje.

 

Koncerte taip pat dalyvavo:

Arnas Mikalkėnas – fortepijonas, mušamieji
Justė Sakalytė – vokalas
Eugenijus Kanevičius – kontrabosas