Koncertas Kijeve

2017 m. gruodžio 19 d., antradienį, 19:00 val. Kijevo akademiniame dramos ir komedijos teatre kairiame Dniepro krante
(пр. Броварський, 25 (м. Лівобережна)) vyks Lietuvos Respublikos ambasados Ukrainoje organizuojamas renginys.

Teatralizuotą muzikinę programą "DEDIKACIJA KUNIGAIKŠČIUI MYKOLUI KLEOPUI OGINSKIUI" atliks aktorė VIRGINIJA KOCHANSKYTĖ , pianistė ŠVIESĖ ČEPLIAUSKAITĖ ir dainininkė GIEDRĖ ZEICAITĖ

Skambės M. K. Oginskio kūriniai romansai, kūriniai fortepijonui solo ir Š. Čepliauskaitės improvizacija polonezo „Atsisveikinimas su Tėvyne“ temomis. Tekstai bus skaitomi rusų kalba.

Kunigaikščiui, Abiejų Tautų Respublikos valstybiniam veikėjui, diplomatui, politikui, vienam iš 1794 metų sukilimo vadų, Vilniaus universiteto garbės nariui pasaulinę šlovę atnešė polonezas ,,Atsisveikinimas su Tėvyne“. Ir jau daugiau kaip du šimtus metų per bekraštes įvykių erdves keliauja ir smelkiasi į klausytojų širdis Tėvynės ilgesio melodijos…

"Jei ne tragiškas mano tėvynės ir tautos likimas, būčiau tapęs kompozitoriumi" – artėjant gyvenimo saulėlydžiui, karčiai apgailestaudamas yra išsitaręs M. K. Oginskis.
Šis muzikinis spektaklis atspindi XIX amžiuje madingo muzikinio-literatūrinio dvaro meno salono nuotaikas.
Per kompozitoriaus muzikinę kūrybą, literatūrinį palikimą, jo biografijos faktus skleidžiasi fantastiškai įdomi kunigaikščio gyvenimo kelionė – jo svajonės, meilė, troškimai, kovos, sunkūs išbandymai, dramatiški patyrimai, emigracijos skaudi patirtis, gyvenimo apmąstymai.
Menininkės sukuria ne tik ne romantišką M.K. Oginskio asmenybės portretą, bet ir atskleidžia tragiškas Abiejų Tautų Respublikos istorijos peripetijas. Beveik visi svarbiausi įvykiai, nulėmę mūsų valstybės likimą, įvyko kunigaikščio gyvenamuoju laiku ir jam tiesiogiai dalyvaujant. Menininkių artistiškumas, įtaigiai kuriama romantiška dvaro meno salono atmosfera įtraukia publiką į dialogą, tam tikrą improvizaciją…
Dramatiško temperamento aktorė, ekspresijos sklidinas dainininkės balsas, subtilus pianistės muzikavimas žiūrovams dovanoja žaižaruojančias emocijas.

Muzikologas Viktoras Gerulaitis (Lietuva): ,,… kompozitoriaus romansai man yra atradimas, liudijantis M. K. Oginskį turėjus neeilinių muziko gabumų, tad, būtent tokio talento žmogus ir galėjo sukurti genialųjį polonezą ,,Atsisveikinimas su Tėvyne“.
Muzikologė Sviatlena Nemohaj (Baltarusija), knygos ,,Kompozitorius M. K. Oginskis“ autorė: ,,Šių profesionalių menininkių dėka buvo atskleistas ne tik M. K. Oginskio asmenybės žavesys, jo politinės galios, patriotiškumas, bet ir sukrečianti jo muzikos įtaiga“.
Projekto partneris: Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejus
Organizatorius: Lietuvos Respublikos ambasada Ukrainoje
Rėmėjai: Lietuvos kultūros institutas ir Tarptautinės Ukrainiečių avialinijos