Meistriškumo kursus vedė prof. Michele Battista

Nuo penkerių metų pianinu grojantis prof. Michele Francesco Battista savo ilgamete patirtimi pasidalino ir su VDU Muzikos akademijos studentais. Laisvu laiku dėstytojas piešia, mokosi ir moko, augina vaikus ir, kaip jis pats sako, džiaugiasi gyvenimu.

– Kas yra maloniausia, tačiau ir sunkiausia vedant meistriškumo kursus studentams?

– Paprasčiausiai per itin trumpą laiką reikia studentui parodyti bent dalį to, ką pats žinai. Nepasakoju daugeliui girdėtų dalykų, tiesiog stengiuosi išlaisvinti juose paslėptą talentą, supratimą apie muziką. Kaip tai pavyksta – priklauso individualiai nuo studento, jo brandos lygio. Būna ir taip, kad pats groju, dainuoju ir rodau pavyzdį, atskleidžiu technikos subtilybes. Tačiau vienareikšmiškai šių kursų ir žinių įsisavinimo sėkmė priklauso nuo charizmos ir paties žmogaus, todėl rezultatai ne visų vienodi.

– Kokie jums pasirodė studentai?

– Kaip ir visame pasaulyje – talentingi individualistai. Buvo visokių, tačiau pamačiau, kad akademijos studentai yra pasiekę aukštą lygį ir buvo malonu dirbti su šiais žmonėmis.

– Ką palinkėtumėte jiems, kasdien siekiantiems tikslo tapti profesionalais?

– Žinot… Gyvenimas tinkamai apdovanoja žmones, kurie yra darbštūs ir pasiaukojantys. To jiems ir linkėčiau.

Daugiau apie prof. Michele Francesco Battista galite sužinoti čia.