Naujas kolektyvo narys

VDU Muzikos akademijos kolektyvą papildė naujas narys – Fortepijono katedros dėstytojas, doc. dr. Jintao Liu (Kinija), dėstysiantis bakalauro ir magistro pakopų studentams. Jintao Liu yra Centrinės konservatorijos (Kinija, Pekinas) absolventas, magistro ir daktaro laipsnį įgijęs Baltarusijos nacionalinėje muzikos akademijoje (Baltarusija, Minskas), dėstė Anyang University Muzikos akademijoje (Kinija), taip pat kelis metus dirbo su studentais Lietuvoje dėstydamas Lietuvos edukologijos universitete. Jintao Liu yra Kinų Muzikų Asociacijos valdybos narys, daugelio tarptautinių pianistų konkursų vertinimo komisijos narys Kinijoje, taip pat docentas vedė meistriškumo kursus Kinijoje, Lenkijoje, koncertavo Pekino, Suzhou, Zhengzhou, Tianjin, Anyang, Luoyang, Guangzhou ir kitose koncertų salėse (Kinija), Baltarusijoje, Sankt Peterburge, Varšuvoje, Lione. Jintao Liu puikiai kalba lietuviškai, taip pat angliškai ir rusiškai – Muzikos akademijos bendruomenė džiaugiasi nauju kolektyvo nariu.

Trumpai pakalbinome doc. dr. Jintao Liu:

Ką manote apie lietuvių studentus?
Man labai patinka Lietuvos studentai. Jie yra rimti, optimistiški ir visada bando naujas galimybes. Jie visada yra pilni inovacinių ir kūrybiškų idėjų.
Kokias matote perspektyvas darbe su lietuvių studentais?
Džiaugiuosi galėdamas dirbti su lietuvių studentais, kurie yra darbštūs ir talentingi. Tikiuosi, kad studentai noriai priims mano tarptautinę patirtį ir žinias. Muzikos akademija yra labai šauni, labai geri dėstytojai, kokybiški instrumentai, maloni aplinka. Ilgus metus aš dirbau Kinijoje, o dabar tikiuosi dėti daugiau pastangų darbe su studentais Kaune.
Ar Jums, apskritai, patinka Lietuva?
Lietuva yra mano mėgstamiausia šalis, aš myliu ją. Atvykau į Lietuvą prieš 15 metų, tai tyli, saugi, patogi menui, literatūrai šalis, taip pat tai yra vieta, kuri yra labai tinkama studijoms, darbui ir gyvenimui.
Ačiū už pokalbį

Kalbino Greta Stasytienė