Bernšteinas Brodvėjuje

Kauno valstybinė filharmonija/Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčia

2018 metų lapkričio 22 – 25 dienomis, Jungtinių Amerikos Valstijų ambasados Lietuvoje kvietimu, mūsų šalyje svečiuosis žymūs JAV menininkai, kurie pristatys unikalią koncertinę programą „Bernstein on Broadway“, sukurtą paminėti žymaus JAV kompozitoriaus, pianisto ir dirigento Leonardo Bernšteino 100-tąsias gimimo metines. Šis mūsų šalyje dar nematytas projektas yra Amerikos ambasados organizuojamų Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio progai skirtų programų dalis, kurios tikslas Lietuvos visuomenę susipažinti su geriausiomis Jungtinių Amerikos Valstijų kultūros tradicijomis. Šį tikslą įgyvendinti padeda ir atlikėjų gastroles Lietuvoje organizuoja prodiuserinė kompanija Arts Libera International.

„Bernstein on Broadway“ koncerto metu, garsus Niujorko atlikėjų trio – John Ferguson (fortepijonas), Mackenzie Thomas (sopranas) ir Kurt Ollmann (baritonas), pakvies publiką į muzikinę kelionę paklausyti nepamirštamų Leonardo Bernšteino dainų iš miuziklų „West Side Story“, „The Town“, „Candide“ ir „Wonderful Town“. Atlikėjų trio tikrai išskirtinis, nes jo nariai ilgamečiai muzikos profesionalai apkeliavę visą pasaulį. Štai pianistas John Ferguson jau nuo 1993 metų yra tarpkultūrinį bendradarbiavimą skatinančios organizacijos „American Voices“ steigėjas. Be to, 1998 metais jis sukūrė ir įgyvendino šimtmečio šventės koncertų ciklą apie George’o Gershwino muziką, kuriame dalyvavo tarptautinė 40 skirtingų tautų menininkų komanda – nuo Sirijos ir Omano iki Bangladešo ir Uzbekistano. Grupės sopranas ir švelnioji pusė Mackenzie Thomas yra pagrindinė vokalistė „Cirque du Soleil“ pasirodymuose Las Vegase. Be savo veiklos su cirku, atlikėja pasirodė nacionalinėje Amerikos televizijoje visiems gerai žinomame hitų šou „MAMMA MIA“. Kurt Ollmann yra grupės baritonas, koncertavęs garsiojoje Milano salėje Pelléas at La Scala, Vienoje, Romoje, Vašingtone, Los Andžele bei pasirodęs kartu su garsiuoju „New York City Opera”. Vienas iš žymesnių Kurt pasirodymų – operoje „Romeo ir Džiuljeta” kartu su Placido Domingo.

Talentingi atlikėjai ir artėjantys koncertai muzikos gerbėjams ir gurmanams žada nepamirštamą muzikinę kelionę po Brodvėjaus pasaulį, kur netruks emocijų, išgyvenimų ir dvasinio pakylėjimo. Malonu paminėti, kad koncertai yra nemokami. Tai JAV ambasados dovana Lietuvos žmonėms.

Koncertai vyks:
Lapkričio 24 d. 19 val. Kauno filharmonijoje.
Lapkričio 25 d. 18 val. Vilniuje, Šv. Kotrynos bažnyčioje.