Muzikos akademijos vizituojantis dėstytojas – Tomas Gricius

Jau ketvirtą kartą VDU Muzikos akademijoje viešės Suomijos radijo simfoninio orkestro trimitų grupės koncertmeisteris Tomas Gricius. Grojimo trimitu ir kitais variniais pučiamaisiais instrumentais meistriškumo kursai vyks VDU muzikos akademijoje (V. Čepinskio g. 5, Kaunas) 2016 gegužės 25 – 28 dienomis. Kursų metu T. Gricius supažindins dalyvius su kvėpavimo grojant variniais pučiamaisiais instrumentais mokymo metodikos naujovėmis, demonstruos naujausią įrangą, padedančią lavinti grojimo įgūdžius. Taip pat bus demonstruojamos ir analizuojamos įvairios šiuolaikinės grojimo trimitu technikos, apžvelgiamos kūrinių  interpretacijos naujovės, supažindinama su naujausiais Suomijos kompozitorių kūriniais trimitui ir varinių pučiamųjų instrumentų ansambliams.

Kviečiame dalyvauti trimitininkus ir kitus muzikantus, grojančius variniais pučiamaisiais instrumentais, o taip pat ir pedagogus, mokančius jaunimą groti variniais pučiamaisiais instrumentais.

Kursų dalyviams bus išduodami kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai.

Tomas Gricius (g. 1977) mokytis groti trimitu pradėjo Kauno J. Naujalio muzikos mokykloje, Lietuvoje. 1983-1995 jis tęsė studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, vėliau studijavo Londono Guildhall muzikos ir dramos mokykloje vadovaujant J. Miller ir A. McAneney, po to studijas tęsė J.Sibelijaus muzikos akademijoje Helsinkyje pas prof. J.Harjanne.

Nuo 2005 – Suomijos radijo simfoninio orkestro trimitininkas, o nuo 2007 – Suomijos radijo simfoninio orkestro trimitų grupės koncertmeisteris. 2007 metais laimėjo pimąją vietą tarptautiniame Raimo Sarmas trimitininkų konkurse Lieksoje (Suomija). Kaip solistas pasirodė įvairiuose festivaliuose su Prahos filharmonijos kameriniu, Lietuvos valstybiniu simfoniniu, Lietuvos kameriniu, šv.Kristoforo kameriniu, Kauno kameriniu orkestrais bei „Musica Humana“ kameriniu ansambliu. Tomas taip pat grojo Lietuvos nacionaliniame simfoniniame orkestre. Kartu su „Gaida Ensemble“ atliko ir įrašė daug šiuolaikinės muzikos kūrinių, o pastaruoju metu dažnai kviečiamas koncertuoti su įžymiuoju suomių „Avanti!“ kameriniu orkestru. 2008 T. Gricius pakviestas į Pasaulio simfoninį orkestrą (World Symphony Orchestra). Grodamas pirmuoju trimitu su šiuo orkestru trimitininkas gastroliavo Pietų Korėjoje.

Tomo Griciaus kursai