Alumni

MILDA ČAPLINSKĖ

Po magistro studijų Vytauto Didžiojo Universitete, Milda persikėle  į Jugntines Amerikos Valstijas siekti savo svajonės. Aktorė aktyviai dalyvauja Floridos teatro pasaulyje. Savo resiume mergina jau gali pasidžiaugti trimis miuziklais, koncertiniu spektakliu su vienu geriausiu Floridos orkestu ir kitais meniniais projektais. „Esu be galo dėkinga savo dėstytojui Egidijui Bavikinui, jo pamokos ir žinios mane pastumėjo siekti svajonių ir tikėti, kad viskas įmanoma”.

Lietuvoje žmonės aktorę pažįsta iš ivairiausių TV projektų, koncertų.

Dar gyvendama Lietuvoje, Milda pristatė ne vieną savo kūrybos dainos, vaizdo klipą.

 

ALMAS ŠVILPA

Almas Švilpa yra sėkmingai pasirodęs Vienos liaudies operoje, Zalcburgo festivalyje, Drezdeno, Berlyno, Diuseldorfo, Štutgarto ir Hanoverio valstybinių, Enšedo ir Kelno nacionalinių operų scenose. Dainininko repertuare – ir populiariausi, ir retai atliekami boso vaidmenys: Olandas (R. Wagnerio „Skrajojantis Olandas“), Jonas Krikštytojas (R. Strausso „Salomėja“), Mefistofelis (Ch. Gounod „Faustas“), Orestas (R. Strausso „Elektra“), Don Bazilijus (G. Rossini „Sevilijos kirpėjas“), Didysis inkvizitorius (G. Verdi „Don Karlas“), Sparafučilė (G. Verdi „Rigoletas“), Figaras (W. A. Mozarto „Figaro vedybos“), Votanas (R. Wagnerio tetralogija „Nibelungo žiedas“), Zacharijas (G. Verdi „Nabukas), Kunigaikštis Igoris (A. Borodino „Kunigaikštis Igoris), Farlafas (M. Glinkos „Ruslanas ir Liudmila“) ir kt.

Justina Gringytė

Justina Gringytė:

„Po daugelio metų, praleistų užsienyje nuo studijų ir besitęsiančios karjeros, buvo nuostabu grįžti Į Lietuvos akademinę bendruomenę, gilinti ir įtvirtinti žinias, man reikalingas mano darbe kaip solistei ir pedagogei .”

https://www.vle.lt/straipsnis/justina-gringyte/

https://www.rayfieldallied.com/images/Justina-Gringyte-biography-2022-23.pdf

 

Tomas Alenčikas (koncertinis vardas Alen Chicco)

Tomas Alenčikas (sceninis vardas – Alen Chicco) – Lietuvos dainininkas.

Alen Chicco Lietuvos scenos padangėje išgarsėjo sudalyvavęs 2017 metų televizijos projekte „X Faktorius“. 2022 m. muzikinio projekto „Muzikinė kaukė“ finalininkas (https://www.15min.lt/zmones/naujiena/lietuva/muzikines-kaukes-finalininkas-alen-chicco-manes-arba-nekencia-arba-zavisi-1050-1657480)

Alen Chicco sceninis įvaizdis – ryškus makiažas, kostiumai, atlikėjęs nebijo stebinti, ar net šokiruoti. Save veikiau pristato kaip „performerį“, t.y. pasirodymuose jungia ne tik muziką, bet ir madą, vaidybą, teatrą ir šokį.

Plačiau apie Tomo Alenčiko veiklas skaitykite:

https://www.15min.lt/tema/tomas-alencikas-alen-chicco-74190

https://www.delfi.lt/temos/alen-chicco

 Kaip sako Tomas: „Studijos man suteikė gilesnį suvokimą apie balso valdymą, įgijau patirties kuriant ir ruošiant sceninius pasirodymus, prasiplėtė miuziklo suvokimas. Rašant magistrinį darbą išmokau atrinkti ir išskirti svarbią mokslinę informaciją“.

 

 

Kazimieras Ivanovas

2017 m. baigė VDU Muzikos akademijos muzikos krypties teorijos ir pedagogikos studijų programą bei įgijo muzikos bakalauro laipsnį, pedagogo kvalifikaciją.

2020 m. baigė VDU Muzikos akademijos muzikos studijų krypties atlikimo meno (specializacija – dainavimas) studijų programos menų bakalauro laipsnį. Doc. Ritos Novikaitės dainavimo klasė.

2022 m. baigė VDU Muzikos akademiją ir įgijo muzikos studijų krypties atlikimo meno  studijų programos menų magistro laipsnį. Doc. Ritos Novikaitės dainavimo klasė.

Tarptautinių konkursų laureatas: International Music Competition 2020/2021 m. Belgradas (Serbija), I vieta; XIX-ojo vokalistų konkurse ,,Žvaigždžių sonata 2020″, III vieta; Elite Musicians International Competition 2021″ Rumunijoje, II vieta.

K. Ivanovas aktyviai koncertuoja įvairiuose Lietuvos ir tarptautinėse scenose. Jo repertuare ,,Lied” žanro dainos, kamerinė muzika, oratorijų, operų, operečių bei miuziklų arijos ir duetai.

„Meilę muzikai jaučiau nuo vaikystės, bet studijos universitete buvo lyg naujas savęs pažinimo ir tobulėjimo etapas ieškant individualumo ir savitumo, nesivadovaujant jokiais stereotipais. Man, kaip menininkui, tai buvo geriausia kūrybinė erdvė, kurioje galėjau realizuoti savo talentą padedant geriausiems savo srities profesionalams – Vytauto Didžiojo universiteto dėstytojams“, – sako solistas.

Credo – Susirask mėgstamą darbą ir nereikės gyvenime dirbti.

 

 

Kostas Smoriginas

Studijavo Londono Karališkajame muzikos koledže ir Benjamino Britteno operos mokykloje („Royal College of Music & Benjamin Britten Opera School“); stažavosi Londono karališkojoje operoje „Covent Garden“. 2019m. baigė magistrantūros studijas VDU Muzikos akademijoje. Dainuoja pagrindines partijas garsiausiuose Europos teatruose (Didžiojoje Britanijoje, Italijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Belgijoje), taip pat JAV, Venesuelos, Čilės bei daugelio kitų pasaulio teatrų scenose. Credo: „Stenkis daryti kitam taip, kaip norėtum, kad tau darytų; tą, kurį pats saugosi, saugos ir Dievas.“ Tabu: „Negalėčiau dėl naudos ar padėties lipti žmonėms per galvas.“ „Esu… šeimos žmogus. Šeima man – svarbiausia gyvenime. Mačiau, kaip tėvai (aktoriai Dalia Brenciūtė ir Kostas Smoriginas) kuria šiltus santykius, puoselėja namus. Iš mamos išmokau apkabinti savo vaikus ir žmoną, mylėti, iš tėčio – stiprybės, vyriškumo, atsakomybės.“ „Nekenčiu melo. Nemėgstu perdėtos vaidybos scenoje, atidirbtų dalykų – žingsnis čia, ranka čia… Tikras atlikėjas kuria taip, kaip tuo metu jaučia.“

Merūnas Vitulskis

Dainininkas (tenoras), muzikinio realybės šou „Kelias į žvaigždes“ nugalėtojas, tarptautinių dainų festivalių laureatas. Po realybės šou tapo vienu populiariausių Lietuvos dainininkų. 2008 m., tebesimokydamas Muzikos akademijoje, dalyvavo muzikiniame televizijos projekte, tapo jo nugalėtoju. Daugybės tarptautinių festivalių dalyvis ir laureatas.

Liudas Mikalauskas

Dainininkas (bosas), Lietuvos muzikų sąjungos narys, Kauno muzikinio teatro solistas, taip pat ruošia vaidmenis Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre, Panevėžio muzikiniame teatre, Didžiajame Poznanės S. Moniuškos operos teatre. Daugelio tarptautinių konkursų laureatas. Vienas iš Tauragės vokalinės muzikos festivalio, vykstančio birželio-liepos mėn. Tauragės rajone organizatorių bei sumanytojų. Kviečiamas koncertuoti su Kauno simfoniniu orkestru , Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru, Šv. Kristoforo kameriniu orkestru, „Camerata Klaipėda” kameriniu orkestru, Varšuvos nacionalinės operos simfoniniu orkestru, Poznanės operos teatro simfoniniu orkestru, Katovice Filharmonia Slaska simfoniniu orkestru, Filharmonijos Sudecka simfoniniu orkestru. Taip pat koncertuoja su Kauno styginių kvartetu, styginių grupe „Bass Arco“, pučiamųjų sekstetu „Brass bravo“.

Mantas Gacevičius

Dainininkas (baritonas), daugelio tarptautinių konkursų laureatas: Lietuvoje, Italijoje, Portugalijoje, Suomijoje, Lenkijoje, Čekijoje, Baltarusijoje. Dainuoja su Lietuvos ir užsienio simfoniniais orkestrais. Koncertuoja Lietuvoje, Austrijoje, Ukrainoje, Suomijoje, Lenkijoje, Italijoje. Vytauto Didžiojo Universiteto Muzikos akademijoje baigė prof. S.Martinaitytės ir doc. A.Eitmanavičiūtės klasę. 2013 metais įstojo į Mozarteum University of Salzburg (Austrija), prof.B.Bonney dainavimo klasę. Pažaislio muzikos festivalio, taip pat festivalių „Vasara su M.K.Čiurlioniu“, „Tytuvėnų vasaros festivalio“ ir kt. dalyvis. Yra sukūręs keletą vaidmenų Kauno Valstybiniame muzikiniame teatre bei Panevėžio muzikiniame teatre.2011,2012 ir 2013 metais apdovanotas prezidentės Dalios Grybauskaitės garbės raštais.

Gabrielė Kuzmickaitė

2014 m. Gabrielė Kuzmickaitė baigė Kauno Juozo Gruodžio konservatoriją ir pradejo mokytis Vytauto didžiojo universiteto muzikos akademijojos dainavimo katedroje, prof. Sabinos Martinaitytės ir prof. Audronės Eitmanavičiūtės klasėje. Nuo pirmo bakalauro kurso Gabrielė Kuzmickaitė aktyviai koncertavo daugelyje Lietuvos miestų, tokiuose kaip Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevežys ir kitose šalyse: Portugalijoje, Latvijoje, Lenkijoje, Didžiojoje Britanijoje.

2016 m. sukūrė pirmąjį vaidmenį – Hanos Glavari F. Lehar operetėje ,,Linksmoji našlė“. Režisierė Audronė Eitmanavičiūtė, Pianistė Kotryna Kaklauskaitė.

2016 m. atliko solo partiją W.A. Mozart mišiose ,,Messa in G“ su VMU MA kameriniu orkestru, dirigentas T.Tamulaitis. 2017 m. atliko solo partiją J. S. Bach mišiose ,,St. John Passion“ su  VMU MA kameriniu orkestru, dirigentas prof. R.B. Twardy (Vokietija); 2020 m. Atliko solo partiją H. Nagio ir A. Stankevičiaus kantatje „Kryžių ir rūpintojėlių Lietuva”.

Dalyvavo tarptautiniuose projektuose: ,,Kaunas Bienalė“ (Kaunas, 2017); ,,Game On live“ kartu su VDU Kameriniu orkestrą ir KTU Akademiniu choru „Jaunystė“ – dirigentai J. Janulevičius (2018), M. Staškus (2019) (Vilnius, Litexpo); Tarptautiniuose festivaliuose: tarptautinis kamerinės muzikos festivalis „Avanti“ s(Kaunas, 2016; 2018); tarptautinis Pažaislio muzikos festivalis (Kaunas, 2016; Birštonas 2018); tarptautinis Tytuvėnų vasaros festivalis (Šiauliai, 2016); tarptautinis „Gėlių ir muzikos festivalis“ VDU Kauno botanikos sode (Kaunas, 2016).

2018 – 2019  m. dalyvavo tarptautiniame projeke (Lietuva, Didžioji Britanija, Austrija) W.A. Mozart  opera ,,Figaro vedybos“. Joje atliko Marcelinos vaidmenį. Projekto dirigentas J. Wallnig, režisierius M. Woodwood. 2018.01.26 tarptautinis projektas pristatytas ,,Kenneth more“ teatre, Londone, Dižiojoje Britanijoje;

2019 m. atliko Duniašos vaidmenį N. Rimsky-Korsakov operoje ,,Caro sužadėtinė”. Režisierius T. Kask, dirigentas J. Janulevičius. Kauno valstybinio muzikinio teatro išvyką į ,,PromFest“ Estijoje;

Nuo 2019 m. vaidina W.A. Mozart operoje ,,Don Žuanas“ – Donna Elvira. Režisierius J. Vaitkus, dirigentas J. Wallnig, T. Ambrozaitis – Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras.

Nuo 2019 m. vaidina E. Balsio operoje ,,Kelionė į Tilžę“ – Bušė. Režisierius G. Padegimas, dirigentas T. Ambrozaitis – Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras.

Nuo 2021 m. G. Kuzmickaitė yra Klaipėdos valstybinio muzikio teatro solistė. Taip pat šiu metu ruošianti vaidmenį G. Verdi operoje „La Traviata“ – Flora. Režisierė A. Cholina, dirigentas R. Šumila Kauno valstybiniame muzikiniame teatre.

Gabrielė Kuzmickaitė dalyvavo tarptautiniuose konkursuose: 2013 m. tarptautinis konkursas ,,Kaunas Sonorum“– Grand Prix (Lietuva, Kaunas); 2015 m. tarptautinis dainininkų konkursas ,,XXI amžiaus menas“– I vieta (Portugalija, Madeira), Grand Prix (Lietuva, Kaunas); 2016 m. tarptautinis dainininkų konkursas ,,Musical Performance and Pedagogy“– Grand Prix (Lietuva, Klaipėda); 2018 m. tarptautinis dainininkų konkursas ,,I Międzynarodowego“ – II vieta (Lenkija, Suwalki); 2018 m. III tarptautiniame festivalyje -konkurse ,,Mykolo Kleopo Oginksio kūrybos perlai”  – Grand Prix (Lietuva, Rietavas); 2018 m. VI tarptautiniame vokalinės-chorinės muzikos festivalyje ,,Pearl of Art“ Kaunas-Kijevas  – Grand Prix (Lietuva, Kaunas).

Gabrielė Kuzmickaitė apdovanota trimis Lietuvos respublikos prezidentės Dalios Grybauskaitės Padėkos raštais „Už laimėjimus tarptautiniuose konkursuose“ (2014, 2016, 2019). Taip pat 2016 m. apdovanota Kauno miesto mero Visvaldo Matijošaičio padėka „Už aktyvų dalyvavimą viešųjų paslaugų teikimo programų projekte „iniciatyvos Kaunui“ ir 2016 m. už Kauno miesto vardo garsinimą ir profesionaliosios muzikos puoselėjimą tarptautiniame konkurse ,,XXI amžiaus menas“.

Andrius Apšega

Kauno valstybinio muzikinio teatro solistas, baritonas. 2013m. baigė magistro studijas VDU Muzikos akademijoje, prof. S.Martinaitytės ir doc. A.Eitmanavičiūtės dainavimo klasėje. Yra daugelio tarptautinių konkursų laureatas ir nugalėtojas, daug koncertuoja Lietuvoje ir užsienyje. 2009m. dalyvavo TV projekte „Triumfo arka“. Sukūrė vaidmenis operose: V. Klovos „Žalgiris“; W. A. Mozarto „Visos jos tokios“; G. Rossinio „Vedybų vekselis“; G. Puccinio „Kregždutė“, G.Verdi „Traviata“, G.Puccini „Džanis Skikis“, F.Wilhorno „Grafas Montekristas“,  J.Strauss „Čigonų baronas“.
A.Apšega yra gavęs VDU garbės stipendiją. Apdovanotas LR Prezidentės D. Grybauskaitės, LR Kultūros ministerijos, Ministro Pirmininko padėkos raštais ir premijomis. Kuria vaidmenis Kauno ir Panevėžio muzikiniuose teatruose. Nuo 2014 m. dirba VDU Muzikos akademijos Dainavimo katedroje, prof. S. Martinaitytės klasės asistentu.

Ieva Goleckytė

Kauno valstybinio muzikinio teatro solistė.  2014 metais įgijo bakalauro laipsnį VDU Muzikos akademijoje, studijas tęsia Atlikimo meno specializacijos magistrantūroje, prof. S.Martinaitytės ir doc. A.Eitmanavičiūtės dainavimo klasėje. Daugelio respublikinių ir tarptautinių konkursų prizininkė ir nugalėtoja, 2012 – tarptautinio romansų atlikėjų konkurso „Romansiada“ titulo „Mis Romansiada“ laimėtoja (Maskva, Rusija).  Už konkursinę ir koncertinę veiklą buvo apdovanota Lietuvos Respublikos Prezidentės D. Grybauskaitės Padėka „Už koncertinius ir konkursinius pasiekimus ir Lietuvos vardo garsinimą“ (2011m., 2012m., 2013m.).

Lukas Katinas

Lukas Katinas yra Lietuvos nacionalinės akordeonistų saąjungos narys. Nesenai baigęs atlikimo meno (specializacija- akordeonas) studijas VDU muzikos akademijoje. Lukas mokėsi prof. Kazio Stonkaus klasėje. Studijų metais aktyviai dalyvavo universiteto organizuojamuose renginiuose. Apdovanotas Vytauto didžiojo universiteto rektoriaus prof. J.Augučio ir VDU muzikos akademijos dekano doc.dr S.Gerulio padėkos raštais už aktyvią visuomeninę veiklą ir gerą mokymąsi. Dalyvavo tarptautinuose ir respublikiniuose konkursuose (Lietuvoje, Čekijoje, Austrijoje, Kanadoje). Aktyviai dalyvavo koncertinėje veikloje kaip solistais bei įvairių ansamblių narys. Koncertavo Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Vokietijoje. Lukas yra kelių kamerinių ansamblių narys ( akordeonistų trio „Indeed“ ir tango kvartetas „ Matango“ ). Baigęs studijas Lukas ir toliau dalyvauja įvairiuose renginiuose, prisideda juos organizuojant. Taip pat siekia karjeros aukštumų, kaip solistas.

Augustinas Rakauskas

Augustinas Rakauskas yra akordeonininkas, koncertuojantis Lietuvos bei Baltijos šalių koncertų salėse. Atlikėjas yra pripažintas menininkas ne tik gimtojoje šalyje, bei daugelyje Europos šalių. Muziko biografiją sudaro dešimtys tarptautinių konkursų, kuriuose jis yra apdovanotas ryškiomis prizinėmis bei 1-osiomis vietomis, tapęs lauretu konkursuose Lietuvoje, Latvijoje, Prancūzijoje, Italijoje, Ispanijoje, Austrijoje, Kroatijoje, Graikijoje. Augustinas yra pripažintas finalininkas keliuose pasauliniuose čempionatuose Ispanijoje, Italijoje, Kroatijoje, Kinijoje JAV bei Kanadoje.

Jomantė Šleižaitė

Daugybės konkursų laureatė, nugalėtoja. Bakalauro studijas VDU Muzikos akademijoje, Dainavimo katedroje, baigė 2013 VDU Dainavimo katedroje.
2015 gegužės 20 ir 22 dienomis bei rugpjūčio mėnesį dainavo pagrindinį Aidos vaidmenį Tartu, Parnu teatruose Estijoje, o rugpjūčio mėnesį – Birgitos festivalyje Taline.  Šią galimybę gavo laimėjusi Klaudia Taev konkursą Estijoje, kur vienas iš pagrindinių prizų – pagrindinis vaidmuo operoje. Estijos Tartu teatras pasilieka galimybę šį spektaklį įtraukti į teatro repertuarą dar dvejiems metams.
2014 vasarą dalyvavo prestižiniame dirigento Giergevo festivalyje Suomijoje, kur su latve Elina Shimkus turėjo rečitalį.

Sigita Žurauskaitė

Baigusi VDU Muzikos akademijoje Muzikos teorijos ir pedagogikos katedros bendrosios muzikos didaktikos specialybę, S.Žurauskaitė tęsia mokslus universitete – studijuoja VDU gretutinių politikos mokslų studijų paskutiniame kurse. Taip pat dirba koncertmeistere Šakių meno mokyklos Choreografijos skyriuje. Laisvalaikiu aktyviai dalyvauja savanoriškoje veikloje „Kauno Bienalėje – Unitekstas“, kur prisideda prie edukacinės programos kūrimo, veda užsiėmimus, rašo straipsnius apie Lietuvos kultūrinius įvykius lenkų-lietuvių žurnalui „Wi-Wa“. dalyvauja su menu ir politika susijusiuose tarptautiniuose projektuose.

Viktorija Masiliūnienė

VDU Muzikos akademijos absolventė Viktorija Masiliūnienė – Kauno Stasio Lozoraičio vidurinės mokyklos mokytoja metodininkė, prisiminusi akademiją, išskiria įdomias paskaitas, kompetentingus dėstytojus, į kuriuos ir dabar galima kreiptis iškilus bet kokioms problemoms, draugišką atmosferą, puikius bendramokslius, su kuriais iki šiol nuolat bendrauja ir bendradarbiauja: „Manau, kad magistro studijos VDU Muzikos akademijoje prisidėjo prie mano profesinės sėkmės, leido naujai ir kūrybiškai pažvelgti į muzikos mokymą ir ugdymą mokykloje”.

Mindaugas Šikšnius

Mindaugas Šikšnius nuo 2004 m. dirba VDU „Rasos“ gimnazijos jaunimo choro „Gaja“ meno vadovu ir muzikos mokytoju, taip pat Kauno kultūros centro „Tautos namai“ mišraus choro „Ainiai“ vadovu, Kauno arkikatedros mišraus choro „Cantate“ chormeisteriu, Kauno politinių kalinių ir tremtinių choro „Ilgesys“ meno vadovu. 2012 m. pradėjo vadovauti LSMU tautinio šokių kolektyvui „Ave Vita“ vokaliniam ansambliui.
Mindaugas dalyvauja tarptautinių pop dainos konkursų vertinimo komisijose, rengia suaugusiųjų chorų ir šokių ansambliams festivalius: „Giedokime Kalėdų giesmę“, „Broliai, sesės uždainuokime“. 2011 m. buvo Kauno moksleivių dainų šventės „Vaikystės taku“ dirigentas. Kasmet dalyvauja visose dainų šventėse, ruošia solistus soliniam dainavimui ir įrašų studijoms.

Eglė Karžinauskaitė-Lapinskė

Kauno styginių kvarteto narė (altas).
Kauno styginių kvartetas yra vienas svarbiausių klasikinės muzikos ansamblių Kaune. 2008 m. už šiuolaikinės muzikos populiarinimą Kauno styginių kvartetui įteiktas metų apdovanojimas „Tikra muzika“, 2009 m. už lietuvių kompozitorių muzikos propagavimą Lietuvoje ir užsienyje ansamblis paskelbtas „Įsimintiniausiu Kauno kūrybiniu kolektyvu“, o 2012 m. už nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui kvartetui paskirta Lietuvos Respublikos Vyriausybės premija. Kauno styginių kvartetas nuolat kviečiamas įrašyti muziką filmams ir teatro spektakliams. Ansamblis yra įgrojęs daug kūrinių Lietuvos nacionalinio radijo fondui, išleidęs 13 kompaktinių plokštelių.

Kitos naujienos