Neįprastas koncertas Seime

Minint Pasaulinę baltosios lazdelės dieną – unikalus koncertas Seime

Spalio 15 d. visame pasaulyje minima Baltosios lazdelės diena. Jos metu siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į žmonių su regėjimo negalia problemas, švietimo prieinamumo, socialinės integracijos sąlygas ir kt. Lietuvoje ji pažymima nuo 1992 m.
Šiai dienai paminėti spalio 15 d., antradienį, 13 val. Vitražo galerijoje (Seimo I r.) buvo rengiamas pirmosios ir vienintelės Lietuvoje pianistės neregės, Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijos studentės Silvijos Beatričės Petkevičiūtės koncertas.
Silvija Beatričė – vos 21 metų pianistė, vokalistė, kompozitorė. Mokėsi Kauno 1-ojoje muzikos mokykloje, fortepijono klasėje kartu įgydama kompozicijos, vokalo, gitaros ir saksofono išsilavinimą. 2017 m. įstojo į VDU Muzikos akademijos fortepijono atlikimo meno specialybę, studijuoja Dainiaus Kepežinsko klasėje, šiuo metu yra trečio kurso studentė. Be gimtosios lietuvių kalbos laisvai kalba anglų, rusų ir italų kalbomis, skaito ir rašo lotynų kalba.
Pianistės repertuare ypatingą vietą užima žymus lietuvių dailininkas ir kompozitorius M. K. Čiurlionis. 2017 m. Silvija Beatričė išleido M. K. Čiurlioniui bei jo proanūkiui – pianistui Rokui Zubovui – dedikuotą poezijos knygą „Sielos preliudai“ trimis kalbomis (lietuvių, anglų, rusų) kartu su kompaktine plokštele, kurioje pačios sukurtas ir įgrotas 7 kūrinių ciklas fortepijonui „Desiderium MKČ“.
Silvija Beatričė – ne vieno pianistų ir vokalistų tarptautinių konkursų laureatė, koncertuoja ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. 2018 m. ji tapo viena iš dešimties Europos socialinių fondų finansuojamų projektų dalyvių sėkmės istorijų konkurso „Žingsniai 2018“ nugalėtoja.
Koncerto metu Silvija Beatričė atliko ne tik fortepijoninės, bet ir vokalinės muzikos kūrinius. Koncertmeisterė – Beata Andriuškevičienė.
Koncerto iniciatorė – Seimo narė Audronė Jankuvienė.