VDU Muzikos akademijos magistrės Monikos Pleškytės (prof. S.Martinaitytės kl.) debiutas Lietuvos Nacionaliniame operos ir baleto teatre.

2019 rugsėjo 13 d. Lietuvos Nacionalinis operos ir baleto teatras savo 100 – ąjį sezoną pradėjo Leonard Bernstein operetės „Kandidas“ premjeriniu spektakliu. VDU MA prof. S.Martinaitytės studentė, tarptautinių konkursų laureatė, prezidento A.Smetonos stipendininkė, LNOBT stažuotoja Monika Pleškytė (M2) vaidino visuose premjeriniuose spektakliuose (2019 09 13, 14, 15 ir 17).
Nors Monikos vaidmuo yra antraplanis, bet jos aktorinis ir vokalinis talentas buvo pastebėtas ir puikiai įvertintas užsienio kritikos:

Lithuanian National Opera 2019–20 Review: Candide
By Polina Lyapustina
Let’s not forget about the third female character Paquette, who originally had just a couple of lines. Monika Pleškytė was a treat from start to finish and gave this secondary character extra power with her great artistry; her voice also brought serious support to every ensemble:

Nepamirškime ir trečiojo moteriško vaidmens Paketės, kuri originale teturi tik keletą frazių. Stebėti Moniką Pleškytę buvo vienas malonumas nuo pradžių iki galo ir savo artistiškumu suteikė šiam antraplaniam vaidmeniui didesnės galios. Jos balsas taip pat buvo tvirtas ramstis ansambliuose.

Su sėkmingu debiutu, Monika!