Merūnas Vitulskis

 • Biografija
 • Recenzijos
 • Video
 • Nuotraukų galerija
 • Biografija

  Merūnas Vitulskis vokalo studijas pradėjo pakankamai vėlai savo gimtajame mieste Kaune. Po mokyklos baigimo 2005 metais, studijavo klasikinį dainavimą, Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (LMTA) Kauno fakultete pas Joną Antanavičių, kurį Merūnas apibūdina ne vien kaip vokalo pedagogą, bet ir kaip „gyvenimo mokytoją“. Baigęs du bakalauro kursus, studijas sustabdė.

  Paskatintas savo ankstyvo pripažinimo, lengvojoje muzikoje, Merūnas tęsė studijas Vilniuje (LMTA) pas prof. Virgilijų Noreiką, vieną iš gerbiamiausių Lietuvos tenorų ir įtakingiausių mokytojų, kur įgavo operinio dainavimo bakalaurą ir šiuo metu VDU humanitariniam fakultete pas nusipelniusį operos solistą, profesorių Vladimirą Prudnikovą siekia magistro laipsnio.

  Merūnas, kaip operos solistas debiutavo Terrence McNally’s pjesėje Master Class kaip Marijos Kalas studentas Tonis, atlikdamas Pučinio arijas (2007 m, režisuotas Gyčio Padegimo, Vilniaus Mažąjame Teatre).

  Atkreipęs akademinės visuomenės ir LNOBT dėmesį į save, netrukus jis debiutavo kaip “Nemorino“ Lietuvos Nacionaliniame operos ir baleto teatre G.Donizzetti operoje “Meilės eliksyras” (L’elisir d’amore).

  Po premjeros sulaukė pasiūlymo dirbti su “Cademi artist management”akademinės muzikos agentūra, taip Merūno biografijoje atsirado pirmas tarptautinis debiutas, nedidelis Hervey vaidmuo Donizzetti’s “Anna Bolena” Šveicarijoje Operos Festivalyje “St. Moritz”.

  Tais pačiais metais jis debiutavo, Lenskio vaidmeny P.Čaikovskio operoje “Eugenijus Oneginas” Lietuvos Nacionaliniame operos ir baleto teatre, režisierius Vasilij Barchatov, dirigentas Robertas Šervenikas, už šį debiutą tenoras buvo nominuotas “Auksiniam scenos kryžiui” ir apdovanotas Operos Švyturiu nominacijoje – “Metų debiutas”.

  Su šiuo vaidmeniu, jis puikiai pasirodė Estijos Tartu operos ir baleto teatre “Vanemuine” Tartu, režisierius Dima Bertman vyr. dirigentas Paul Megi

  Vienas iš ryškiausių tenoro sukurtų vaidmenų yra “Alfredo”, G.Verdi operoje “La Traviata”. Su šiuo vaidmeniu jis debiutavo Ispanijoje, režisieriaus Pier Luigi Pizzi režisuotame “Royal Opera” , prestižiniame Bilbao teatre „Abbao – Olbe“ vaidmuo ruoštas su žymia dirigente Kerilyn Wilson. Taip pat su šiuo vaidmeniu jis debiutavo Estijos ir Lietuvos Nacionaliniuose operos ir baleto teatruose, bei buvo labai teigiamai įvertintas.

  Neilgai trukus, po puikiu recenzijų tenoras buvo pakviestas dirbti su žinomu Holivudo režisieriumi Robert Dornhelm Austrijoje, viename iš didžiausių, “St’Margarethen” operos festivalių. Jis debiutavo Rudolf vaidmenyje G.Puccini operoje “La Boheme” , apie jo debiutą, rašė vedamieji Austrijos kultūros leidiniai, laidoje “Austrijos Kultūros naujienos”(ORF2 TV) išsakytas įvertinimas: “Merūnas Vitulskis yra “St’Margarethen festivalio” atradimas, perspektyvus tenoras balse turi įvairių spalvų gamą, gamta ši tenorą apdovanojo meistrišku piano”.

  Austrijoje debiutas neliko nepastebėtas, “Stadttheater Klagenfurt” pakvietė vaidinti Madufą G.Verdi operoje “Macbeth”, šis vaidmuo, jaunam tenorui, taip pat buvo sėkmingas. Dar tą patį sezoną, Merūnas buvo pakviestas dainuoti “Esseno Operos teatre” G.Puccini operoje – “La Boheme” Rudolf’o rolėje, ten apšilęs, neužilgo ir visai netikėtai, susirgus tenorui Vittorio Grigolo , gelbėjant spektaklį, debiutavo prestižiniame Austrijos Nacionaliniame operos teatre “Wiener Staatsoper”. Sklindant puikioms kalboms apie talentingą tenorą, atsiliepimai pasiekė “Opera Graz Theatre” . Abiejuose teatruose Merūnas sužibėjo kaip belcanto meistras G.Puccini operose “Le Boheme”.– “Rudolfo” vaidmenyje.

  Tenoras neužilgo debiutavo Prancūzijos operos teatre “OPERA Lille”, jame atliko B.F.Pinkertono vaidmenį G.Puccini operoje “Madam Butterfly”, spektaklis buvo tiesiogiai transliuojamas Prancūzijos ir Belgijos didžiausių miestų pagrindinėse aikštėse ir šalių televizijos žiūrovams. Vėliau su šiuo vaidmeniu Merūnas dirbo Liuksemburgo didžiajame operos teatre , “Luxembourg opera grand theater” rež. Jean François Sivadier minėto spektaklio pastatyme, premjeros metu, dalyvaujant Liuksemburgo hercogo šeimai.

  Tarp visų užimtumų užsienyje, Merūnas nuolat yra kviečiamas dirbti LNOBT spektakliuose, jis niekada nepamiršta, kas yra jo šalis ir kokią atsakomybe privalo jausti, dirbdamas svetur po Lietuvos Tenoro vardu, ne išimtis garsusis Anthony Minghella (Didžioji Britanija) produkcija G. Puccinio “Madam Butterfly“ opera, apkeliavus beveik visą pasauli, solistui leido įvertinti savo balso galimybę B.F.Pinkertono vaidmeny kaip tenoro “Lyrico spinto”– stiprus lyrinis tenoras. Per pastaruosius du metus tenoras atliko Alfredo vaidmenį G.Verdi operoje “La Traviata” Italijoje, Neapolyje, legendiniame operos teatre “San Carlo” Merūnui dirigavo vienas garsiausių Italijos nacionaline vertybe laikomas dirigentas Nello Santi . Sekančioje kūrybinėje stotelėje, Austrijos “Wiener Staatsoper” šiame teatre solistas dainavo teatro G.Puccini operos “La Boheme” produkcijoj – Rudolfo, jį atliko su Angela Gheorghiu – “Mimi” vaidmenį.

  Dar tą patį sezoną “Stadttheater lagenfurt”teatre tenoras dalyvavo G.Puccini “Madam Butterfly” pastatyme, kuriame atliko, B.F.Pinkertono vaidmenį. 2017 metais būtent su pastaruoju vaidmeniu, debiutavo Didžiojoj Britanijoj keturiuose teatruose, “Leeds Grand Theatre”, “The Lowry opera”, “Nottingham Theatre Royal”, “Newcastle Theatre Royal”. Apie puikia spektaklio produkciją leidinių “The Times”, “Bach Track”, “On Magazine”, “British theatre guide”, “Wharfedale Observer”, “The Stage” kritikai atsiliepė su pagyrimais, rašydami puikią recenziją apie tenorą. Neužilgo, po kontrakto Jungtinėje Karalystėje, neapleisdamas koncertinės veiklos, “Berlyner Philharmoniker” surengė rečitalį – koncertą, diriguojant Konstantinui Orbelianui , akompanuojant Royal Symphonic Orchestra.

  Jau šiais 2019 metais tenoras “Opera Kassel” teatre, Vokietijoje debiutavo pastarojo B.F.Pinkertono vaidmenyje. Dar šiais metais su šiuo vaidmeniu Merūnas grįžta į Graz operą Austrijoje.

  Recenzijos

  Video

  Galerija