Džiazo katedra sulauks svečių iš Nyderlandų

VDU Džiazo katedroje kovo 31 d. – balandžio 2 d. pagal Erasmus+ mainų programą viešės džiazo bosistas ir kompozitorius, Hanze universiteto Princo Klauso konservatorijos dėstytojas MARK HAANSTRA.

Balandžio 1 d. Muzikos akademijos svečią galės išgirsti ir visi džiazo muzikos mylėtojai tuo metu vyksiančiame tarptautiniame džiazo festivalyje „Birštonas Jazz ‘16”, kuriame Markas Haanstra gros su VDU MA džiazo katedros dėstytojo Prano Kentros kvartetu ir publikai pristatys naują grupės albumą „Centrifuge“.

Markas Haanstra – vienas paklausiausių bosinės gitaros muzikantų Nyderlanduose. Dėl savo išraiškingo ir atpažįstamo instrumento garso, ritmo pojūčio ir lankstumo šis atlikėjas bendradarbiauti kviečiamas tiek įvairių menininkų, tiek muzikinių ansamblių, tiek orkestrų. Marko muzikinėje biografijoje net keletas laimėjimų, tarp kurių konkurse Dutch Jazz Competition su grupėmis Nemesis Quartet (1994), Geel (1998) ir Agog (2002).

Paskutinius penkerius metus jis praleido kelyje, koncertuodamas su vienu ryškiausių olandų saksofonininku Yuri Honingu. Nuo 2013 metų Markas Haanstra yra Barnicle Trio lyderis, kuriame bendradarbiauja su saksofonininku Migueliu Martinezu ir legendiniu būgnininku Johnu Engelsu. Tais pačiais metais bosistas groja ir jaunųjų džiazo žvaigdžių ansamblyje Windkracht 7, kurio debiutinis albumas buvo įvertintas Edison Award nominacija. Kartu su Amderstam Percussion Group Markas intensyviai koncertavo su pasaulinio garso būgnininku Terry Bozzio (2006 ir 2007) ir grupės Toto būgnininku Simonu Philipsu (2010). Nuo 2004 Markas Haanstra dėsto bosinės gitaros, džiazo ansamblio dalykus Hanze universiteto Princo Klauso konservatorijoje Groningene (Nyderlandai).