Eglei Šidlauskaitei- Auksinis scenos kryžius

 

Švenčiant tarptautinę teatro dieną, kovo 27-ąją, teikiami aukščiausi Lietuvos teatro apdovanojimai – „Auksiniai scenos kryžiai“. Šiemet Klaipėdos dramos teatro scenoje vyko laureatų pagerbimas ir apdovanojimas. Įteikta 17 premijų: 16 „Auksinių scenos kryžių“ ir Boriso Dauguviečio auskaras.
Vienas iš „Auksinių scenos kryžių“ atiteko Eglei Šidlauskaitei – VDU Muzikos akademijos dainavimo katedros asistentei. Ji buvo pripažinta geriausia operos soliste už Eboli vaidmenį Giuseppe Verdi operoje „Don Karlas“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras). „Esu labai susijaudinusi, matyt, tai pirmas kartas, kai mano balsas dreba. Pirmiausia noriu padėkoti visiems tiems, kurie manimi patikėjo, kurie atvedė mane į Operos ir baleto teatrą. Taip pat – visai „Don Karlo“ kūrybinei grupei“, – apdovanojimų ceremonijoje sakė E.Šidlauskaitė.
Toje pačioje kategorijoje buvo nominuota solistė Raminta Vaicekauskaitė – VDU Muzikos akademijos dainavimo katedros lektorė – už Elizabetės vaidmenį G.Verdi operoje „Don Karlas“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras) ir Ponios Flut vaidmenį O.Nicolai operoje „Vindzoro šmaikštuolės“ (Kauno valstybinis muzikinis teatras) ir solistas Liudas Mikalauskas –  VDU Muzikos akademijos dainavimo katedros absolventas, magistras – už Didžiojo inkvizitoriaus vaidmenį G.Verdi operoje „Don Karlas“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras ) ir sero Falstafo vaidmenį O.Nicolai operoje „Vindzoro šmaikštuolės“ (Kauno valstybinis muzikinis teatras).

Be jau išvardintų solistų, į „ Auksinius scenos kryžius“ operos meno kūrėjų srityje pretendavo  dar du muzikai. Visi jie dirbo su Nacionaliniame operos ir baleto teatre pastatyta opera „Don Karlas“. Tai choro dirigentas Česlovas Radžiūnas bei dirigentas Pierre Vallet.

Beje, geriausiu teatro režisieriumi šiemet buvo pripažintas Günteris Krämeris už tos pačios Giuseppe Verdi operos „Don Karlas“ režisūrą Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre.

Sveikiname „Auksinių scenos kryžių“ laureatę Eglę Šidlauskaitę ir mūsų nominantus!