Erasmus BIP „Tarptautinė Magnus Fortepijono savaitė“ Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijoje: Pianistų kūrybinė ir kultūrinė savaitė

2024 m. spalio 17–25 d. Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademija tapo tarptautine meninės bendrystės erdve – meistriškumo  paskaitų, koncertų ir meninių atradimų centru – čia vyko savaitės trukmės Erasmus Blended Intensive Program (BIP) „Tarptautinė Magnus Fortepijono savaitė“, suvienijusi fortepijono studentus ir dėstytojus iš įvairių šalių. Ši įtraukianti patirtis, sukurta bendradarbiaujant su Karališkąja Danijos muzikos akademija ir Norvegijos muzikos akademija apjungė virtualias ir fizines veiklas, siekiant ugdyti fortepijono studentų techninį meistriškumą, gilesnį meninio ir psichologinio atlikimo aspektų suvokimą bei praturtinti koncertinę patirtį.

Programa prasidėjo virtualiai spalio 17 d., suteikdama studentams ir dėstytojams galimybę susipažinti su numatytomis programos veiklomis, paskaitų turiniu. Fizinis programos etapas vyko spalio 21–25 d., kai studentai dalyvavo intensyviose meistriškumo paskaitose, vedamose dėstytojų iš Karališkosios Danijos Muzikos akademijos, Norvegijos Muzikos akademijos, Latvijos Jazeps Vitols Muzikos akademijos ir Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijos. Šios meistriškumo paskaitos kiekvienam studentui padėjo ugdyti techninius gebėjimus, dėstytojai teikė asmeninį grįžtamąjį ryšį, siekiant kiekvieno atlikėjo asmeninio tobulėjimo.

Be praktinio mokymo, programa apėmė ir grupinių paskaitų ciklą. Tokios temos kaip scenos baimės psichologija, Leopoldas Godowskis: jo gyvenimas, menas ir palikimas, meno tyrimų metodologija skatino studentus giliau pažvelgti į savo kūrybos sritį ir lauką. Paskaita „Scenos baimės psichologija“ aptarė visuotinį atlikėjų iššūkį ir suteikė vertingų įžvalgų, kaip įveikti scenos nerimą ir stiprinti pasitikėjimą savimi. Paskaita apie Leopoldą Godowskį, legendinę figūrą fortepijono pasaulyje, studentams atskleidė jo ypatingą gyvenimą, palikimą, praturtino atlikėjų supratimą apie jo muziką ir įtaką fortepijono menui bei jo paties ryšį su Lietuva. Paskaitas vedė dėstytojai iš Vilniaus universiteto ir Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijos.

Erasmus Blended Intensive Program (BIP) Tarptautinės Magnus Fortepijono savaitės metu taip pat vyko vieši koncertai, kuriuose studentai galėjo parodyti savo įgūdžius Kauno ir Vilniaus scenose. Koncertų ciklas prasidėjo spalio 21 d. vakare ypatingu dėstytojų pasirodymu VDU Muzikos akademijos Koncertų salėje.

Kitomis dienomis buvo pristatyti studentų koncertai – spalio 22 d. koncertas vyko Kauno Choralinėje sinagogoje,

spalio 24 d. fortepijoninė muzika skambėjo Kauno Juozo Gruodžio konservatorijos Didžiojoje salėje.

Spalio 25 d. Vilniuje, „Organum“ koncertų salėje, vykęs Erasmus Blended Intensive Program (BIP) Tarptautinės Magnus Fortepijono savaitės uždarymo koncertas tapo intensyvios savaitės, kupinos mokymosi, kultūrinių mainų ir kūrybinių atradimų, akcentu. Studentai turėjo progą scenoje atskleisti savo meistriškumą, sukauptą patirtį. Taip pat dalintis savo kūrybiškumu ir bendrystės dvasia su publika bei scenos partneriais – šis koncertas tapo jų pastangų, augimo ir įgytų patirčių įprasminimu.

Šis Erasmus BIP Tarptautinės Magnus Fortepijono savaitės projektas tapo daugiau nei tik meistriškumo paskaitomis ir koncertais, tai buvo gyvi idėjų ir kultūrų mainai, suburiantys studentus iš Lietuvos, Danijos ir Norvegijos bei kitų šalių vieningam tikslui. Ši programa, apimanti mokymą, paskaitas ir pasirodymus, praturtino studentų muzikinius gebėjimus, suteikė įspūdžių ir sustiprino jų įsipareigojimą siekti aukščiausio meistriškumo savo srityje.

Finansuojama Europos Sąjungos lėšomis. Tačiau išreiškiamas požiūris ar nuomonė yra tik autoriaus (-ių) ir nebūtinai atspindi Europos Sąjungos ar Europos švietimo ir kultūros vykdomosios įstaigos (EACEA) požiūrį ar nuomonę. Nei Europos Sąjunga, nei EACEA negali būti laikoma už juos atsakinga.