Jaunieji talentai universitete siekia savo gyvenimo svajonių

„Didžiausiu Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) privalumu laikyčiau galimybę mokytis įvairiausių kalbų. Man tai labai svarbu, nes dainininkai turi dainuoti begale skirtingų kalbų. Dėl to jie turi gerai suprasti ne tik kalbos fonetiką, bet ir pačią kalbą, jei nori profesionaliai atlikti kūrinius. Ne veltui dažnai mano specialybės dėstytojos sako, kad daina ar arija nėra tik natos – tai istorija, kurią tu pasakoji klausytojams“, – teigia VDU Muzikos akademijos atlikimo meno (dainavimo) pirmakursė Liepa Dabriškaitė, viena iš beveik devyniasdešimties studentų, kuriems universitetas šiemet skyrė iki 1000 eurų dydžio stipendijas, skirtas talentų ugdymui.

Semiasi patirties iš geriausių dėstytojų

Liepa pasakoja, kad taip pat itin džiaugiasi galimybe mokytis iš tarptautiniu mastu pripažintų, patyrusių VDU Muzikos akademijos Dainavimo katedros dėstytojų – operos solistės prof. Sabinos Martinaitytės ir pianistės, koncertmeisterės prof. Audronės Eitmanavičiūtės.

„Studijuoti dainavimą VDU Muzikos akademijoje ir pasirinkau būtent dėl šių dėstytojų, kadangi šioje specialybėje individualus darbas su dėstytoju yra pats fundamentaliausias dalykas. Esu labai dėkinga dėstytojoms, kad priėmė į savo klasę ir dalinasi savo ilgamete darbo patirtimi“, – sako studentė.

VDU Studijų stipendijų fondas talentams ugdyti yra skirtas tiems pirmakursiams, kurie mokyklas baigė aukščiausiais mokymosi rezultatais. Tikimasi, kad skiriamos stipendijos jiems sudarys dar geresnes sąlygas studijuoti ir siekti papildomų žinių.

Svajonė – dainuoti teatre

Liepa pripažįsta, kad dėl aktyvaus dalyvavimo įvairiose veiklose – koncertuose, konkursuose ir įvairiuose projektuose, jai lieka mažiau laiko įvairiems VDU siūlomiems papildomiems užsiėmimams, tačiau nuo praėjusio semestro ji pradėjo lankyti šokių pamokas.

„Šokti visada norėjau išmokti, be to, plastiškas bei ištreniruotas kūnas yra labai reikalingas profesionalios karjeros siekiančiam dainininkui. Labai džiaugiuosi, kad tokia galimybė yra, ketinu šį užsiėmimą lankyti ir toliau“, – tikina VDU studentė.

Liepa Dabriškaitė

Paklausta apie ateities planus, ji neslepia, kad pasirinktoje specialybėje, dainavime, daug ką lemia perklausos, todėl toli į ateitį planuoti nėra lengva – negali būti tikras, kad būsi priimtas, todėl svarbu nuolat ir intensyviai mokytis: tiek studijų metu, tiek ir po jų, už universiteto ribų. Tačiau Liepa atvirauja, kad jos svajonė – darbas teatre.

„Jaučiu, kad dainavimas ir teatras – didžioji mano gyvenimo meilė ir aistra. Mano didžioji svajonė bei planas A, ir B, ir C – teatro scena. O dainininko specialybė tuo ir ypatinga, kad turi nuolat mokytis, nes niekada nepasieki savo galimybių ribų, kad ir kaip norėtum“, – pabrėžia pašnekovė.

Plačiau skaityti VDU naujienlaiškis darbuotojams #368 – Talentai