Kauno valstybinėje filharmonijoje baigiamajame akompanimento projekte dainavo jaunosios VDU Muzikos akademijos dėstytojos

2024 gegužės 6 d. į Kauno valstybinės filharmonijos mažąją salę sukvietė tarptautinių konkursų laureatės, dainininkės Gabrielė Bukinė, Gabrielė Kuzmickaitė. Abi solistės yra VDU Muzikos akademijos alumnės. Dainavimo paslapčių jos sėmėsi prof. S. Martinaitytės ir prof. A. Eitmanavičiūtės klasėse. Magistras Artur‘as Shutov‘as baigiamąjį akompanimento projektą ruošė lekt. Kotrynos Kaklauskaitės klasėje. Šiuo koncertu jaunieji muzikai atidavė pagarbą kompozitoriui Giacomo Puccini. Jis skirtas kompozitoriaus 100-osioms mirties metinėms paminėti. Koncerte „Menui ir meilei“ skambėjo G. Puccini operų arijos, duetai bei fortepijoninės jo pjesės ir operų transkripcijos.

Sparčiai karjeros laiptais kopianti operos solistė Gabrielė Bukinė 2021 m. baigė Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademiją, iš karto po to pradėjo darbą kaip šios akademijos dėstytoja asistentė bei debiutavo Kauno valstybiniame muzikiniame teatre pagrindiniais vaidmenimis G. Verdi operoje „Traviata“ ir G. Rossini operoje „Turkas Italijoje“. Už šiuos vaidmenis ji buvo nominuota Auksiniam scenos kryžiui ir apdovanota „Fortūnos“ statulėle. 2021 m. dainininkė buvo įtraukta į ,,Metų kaunietės“ rinkimus ir tapo viena iš 6 finalininkių. 2023 m. ji tapo tarptautinio K. Taev jaunųjų operos dainininkų konkurso nugalėtoja – pelnė pirmąją vietą ir publikos simpatijų prizą, tais pačiais metais atlikėjai skirta Kauno miesto kultūros premija. G. Bukinė yra koncertavusi su Lietuvos valstybiniu, Baltijos akademijos, Kauno miesto, Karagandos miesto (Kazachstanas), Pernu miesto (Estija) simfoniniais orkestrais, yra nuolat kviečiama dainuoti įvairiuose festivaliuose. 2023 m. solistė debiutavo Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre.

VDU Muzikos akademijos absolventė mecosopranas Gabrielė Kuzmickaitė kuria vaidmenis Kauno ir Klaipėdos valstybiniuose muzikiniuose teatruose, dirba VDU Muzikos akademijoje lektore. Solistė aktyviai koncertuoja ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje, atlieka solines partijas stambių formų kūriniuose, dalyvauja tarptautiniuose muzikos festivaliuose, yra tarptautinių konkursų Lietuvoje, Lenkijoje, Portugalijoje „Grand Prix“ ir pirmųjų vietų laimėtoja. G. Kuzmickaitė apdovanota trimis Lietuvos Respublikos prezidentės Dalios Grybauskaitės padėkos raštais ,,Už laimėjimus tarptautiniuose konkursuose“ bei Kauno miesto mero Visvaldo Matijošaičio padėka už profesionaliosios muzikos puoselėjimą.

Respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatas, įvairių meistriškumo kursų dalyvis, fortepijono magistro studijas bebaigiantis Artur‘as Shutov‘as muzikinę karjerą pradėjo Chersono muzikos koledže, studijas tęsė Odesos nacionalinėje muzikos akademijoje. 2022 m. pradėjo dirbti VDU muzikos akademijos Dainavimo katedros koncertmeisteriu. Pianistas aktyviai koncertuoja įvairiose Kauno bei Vilniaus koncertų salėse kaip solistas ir kamerinės muzikos atlikėjas. A. Shutov‘as yra Feuerwerk Einbecko fortepijono ir Vienos operos akademijų narys. 2023 m., kaip šių akademijų narys, pasirodė Vokietijoje: Einbecko rotušės ir Gudrun Petzold koncertų salėse bei Austrijoje: Vienos filharmonijoje, „Mozarthaus“ ir „Borromäus“ salėse.

Koncerte skambėjo

 1. G.Puccini, „Piccolo valzer“ (Mažasis valsas) – fortepijonas solo
 2. G.Puccini, Anos arija „Se come voi piccina io fossi“, op. „Le Villi“
 3. G.Puccini, Tigranos arija „Tu il cuor mi strazii“, op. „Edgar“
 4. Operos „Manon Lescaut“ Intermezzo – fortepijonas solo
 5. G.Puccini, Mimi pasakojimas „Si, mi chiamano Mimi“, op. „La Boheme“
 6. G.Puccini, „Sole e amore“ balsui ir fortepijonui
 7. G.Puccini, Toskos malda „Vissi d‘arte“, op. „Tosca“
 8. G.Puccini, Baterfaly ir Suzuki duetas „Tutti i fior?“, op. „Madama Butterflay“
 9. G.Puccini, arijų „Ch‘ella mi creda“ ir „Minnie, dalla mia casa son partito“, op. „La fanciulla del West“ transkripcijos fortepijonui solo
 10. G.Puccini, Magdos arija „Chi il bel sogno di Doretta“, op. „La Rondine“
 11. G.Puccini, Kunigaikštienės arija „Nel silenzio di quei raccoglimenti“, op. „Suor Angelica“
 12. G.Puccini, Liu arija „Tu che di gel sei cinta“, op. „Turandot“.