KNYGOS „DALIA“ SUTIKTUVĖSE SKAMBĖJO OPERŲ ARIJOS

2017 m. balandžio 21 d., penktadienį, 17 val. Maironio namuose įvyko Dalios Kotrynos Baliutavičienės knygos „Dalia. Dalios Grinkevičiūtės gyvenimas“ („Naujasis lankas“, 2017 m.) pristatymas. Renginys buvo skirtas tremtinės, gydytojos, disidentės, rašytojos Dalios Grinkevičiūtės (1927–1987) 90-mečiui. 

Iš knygos pratarmės:Dalia Grinkevičiūtė užima ypatingą vietą Lietuvos memuarinėje literatūroje ir tremties istorijoje. Jos atsiminimuose prabyla Lietuvos istorijos puslapiai, kurių negalime ir neturime užmiršti. <…> Nors apie Dalią Grinkevičiūtę daug kalbėta ir rašyta, ji vadinama „tremties klasike“, tačiau iki šiol nebuvo išsamaus jos gyvenimo aprašymo. Ši nedidelė knyga – tai mėginimas papasakoti apie Dalios gyvenimą tai, kas liko giminių atmintyje, ko galbūt tyrinėtojai kitur nerastų. Daug kur naudotasi ir jos pačios atsiminimuose aprašytais biografiniais faktais ir samprotavimais bei gana gausia literatūra apie ją. <…>.

download download (1)

Kartu su knygos autore dalyvavo ir D.Grinkevičiūtės kūrybą skaitė aktorė Olita Dautartaitė. Dalios Grinkevičiūtės aistrą operinei muzikai žinojo visi jos artimieji ir draugai, todėl šį vakarą Maironio namuose skambėjo kompozitorių K.Joteyko, G,Kuprevičiaus, N.Rimskij-Korsakov, W.A.Mozart, J.Massenet, F.Cilea operų arijos, kurias nepaprastai profesionaliai ir emocingai atliko VDU Muzikos akademijos profesorės Sabinos Martinaitytės ir doc. Audronės Eitmanavičiūtės 3 bakalauro kurso studentės, tarptautinių konkursų laureatės Monika Pleškytė ir Gabrielė Kuzmickaitė. Pianistė doc. Audronė Eitmanavičiūtė. Renginį ve muziejaus direktorė, rašytoja Aldona Ruseskaitė.

dav

dav