Kompaktinės plokštelės „Prancūziški žaidimai“ koncertas

Pianistai Sonata ir Rokas Zubovai  groti drauge pradėjo jau beveik prieš dvidešimt metų dar gyvendami Jungtinėse Amerikos Valstijose. Sugrįžęs į Lietuvą 2001 metais duetas aktyviai įsiliejo į Lietuvos kultūrinį gyvenimą. Zubovų duetas koncertavo su Kauno simfoniniu orkestru, Lietuvos, Šiaulių, Klaipėdos, Šv. Kristoforo ir Kaliningrado filharmonijos kameriniais orkestrais, ,,Aukuro”, ,,Aidijos”, ,,Polifonijos” bei ,,Dainavos” (Čikaga) chorais. Duetas atliko kompozitorių N. Sinkevičiūtės, A. Bružo, A. Bražinsko, D. Zakaro, B. Franke, R. Vigulf naujų kūrinių, sukurtų duetui ir įvairiems ansambliams, pasaulines premjeras.

Balandžio mėnesį Zubovų fortepijoninis duetas koncertų metu įvairiuose Lietuvos miestuose pristato savo pirmąją kompaktinę plokštelę „Prancūziški žaidimai”. Plokštelėje ir koncertuose skambės keturių Prancūzijos kompozitorių kūriniai. Nuotaikingos, pavasariškos George Bizet, Gabriel Faure, Maurice Ravel ir Erik Satie siuitos – tai tarsi keturi žaismingi prisilietimai prie prancūzų muzikinės kultūros. Sukurtos devynioliktojo amžiaus pabaigoje ir dvidešimtojo pradžioje, jos visos pristato Prancūzijos muzikos aukso amžių, kuomet Paryžius tapo kultūros ir meno pasaulio sostine, o menininkai iš viso pasaulio siekė išsikovoti pasaulinį pripažinimą.

Koncerto metu Sonata ir Rokas pasidalins mintimis apie įrašytus kūrinius, taip pat bus galimybė įsigyti naują kompaktinę plokštelę. VDU Muzikos akademijos personalui taip pat buvo įteikta naujoji „Prancūziški žaidimai“ kompaktinė plokštelė, kurią visi norintys gali išgirsti akademijos bibliotekoje.

Artimiausi koncertai:

2016.04.14 Kėdainiai (daugiakultūris centras)
2016.04.15 Varėna (J. Čiurlionytės vardo meno mokykla)
2016.04.19 Anykščiai (Kultūros centras)
2016.04.28 Kaunas (Gruodžio konservatorija)
2016.05.04 Klaipėda (VU Menų akademijos salė)
2016.05.12 Vilnius (Vilniaus Rotušė)