Koncertas – egzaminas

2017 balandžio 19 18 val. pilnoje Kauno menininkų namų salėje įvyko 6 tarptautinio kamerinės muzikos festivalio Vokalinės – kamerinės muzikos koncertas, kuriame dalyvavo VDU MA doc. Audronės Eitmanavičiūtės magistrės AKVILĖ GARBENČIŪTĖ (sopranas), SANDRA LEBRIKAITĖ (sopranas) styginių instrumentų kvartetas: Aistė Mikutytė (smuikas), Paulina Daukšytė (smuikas), Gabrielė Zaneuskaitė (altas), Ana Čirkova (violončelė), pianistės Kotryna Kaklauskaitė, Evelina Juraškienė. Koncertą vedė doc. Audronė Eitmanavičiūtė.

Koncerte skambėjo amžių patikrinta ir šiuolaikinė muzika. Kompozitorių Rebekah del Rio, „Llorando„, H.Purcell- B.Britten, „Music for a while”, H.Wolf, „Aus demBuch Suleika” iš vokalinio ciklo „Goethe-Lieder”, А.Варламов, „Нaпоминaниe”, Г.Свиридов, «Песня Дездемоны об иве» iš muzikos W.Shakespear‘o dramai „Otelas”, Z.Bružaitės epilogą „Sidabra“ iš „Fugos“ dainuojamam balsui, kalbamam balsui ir fortepijonui vokalines miniatiūras įtaigiai atliko dvi labai skirtingo braižo jaunosios dainininkės S.Lebrikaitė ir A.Garbenčiūtė. Joms puikiai talkino pianistės Kotryna Kaklauskaitė ir Evelina Juraškienė.

Ko gero pirmą kartą Lietuvoje A.Garbenčiūtė ir K.Kaklauskaitė atliko čekų kompozitoriaus Z.Fibich/K.J.Erben 4 dalių melodramą „Der Wassermann“ (Vandenis). Ši tragiška sakmė labai išgąsdino jaunuosius koncerto klausytojus, nes tai buvo pateikta labai įtikinamai.

S.Lebrikaitė, E.Juraškienė ir VDU MA studenčių styginių instrumentų kvartetas jautriai interpretavo E.Chausson, t. Ch.Cros, „Chanson Perpetuelle” (Amžinoji daina) balsui, styginių kvartetui ir fortepijonui.

Koncertą vainikavo šmaikščiai atlikta V.Bartulio – „Skaldykla III“ sopranui, styginių kvartetui ir fortepijonui, kurią dainavo ir dirigavo A.Gerbenčiūtė, o jai talkino pianistė K.Kaklauskaitė ir styginių kvartetas: A.Mikutytė (smuikas), P.Daukšytė (smuikas), G.Zaneuskaitė (altas), A.Čirkova (violončelė).

Šis koncertas, tęsia VDU Muzikos akademijos magistrų tradiciją savo baigiamuosius meno projektus pateikti visuomenei. Sprendžiant iš publikos reakcijų, dainininkės egzaminą išlaikė puikiai, o ir komisijos narių: pirmininko akademiko G.Kuprevičiaus, prof. S.Martinaitytės, prof. V.Prudnikovo, doc. A.Eitmanavičiūtės ir doc. R.Novikaitės nuomonė nuo publikos nesiskyrė.

Sėkmės Jums, Kolegės.

 

S.Lebrikaitė, E.Juraškienė

S.Lebrikaitė, E.Juraškienė

A.Garbenčiūtė, Styginių kvartetas, K.kaklauskaitė atlieka V.Bartulio Skaldyklą III

A.Garbenčiūtė, Styginių kvartetas, K.kaklauskaitė atlieka V.Bartulio Skaldyklą III

A.Garbenčiūtė Z.Fibich melodramoje Vandenis

A.Garbenčiūtė Z.Fibich melodramoje Vandenis