„Muzika PUČIA kūrybiškai“ kviečia į kūrybines dirbtuves

Regis neseniai, vasario 3 dieną, Kauno valstybinėje filharmonijoje, nuskambėjo kasmetinio Kauno pučiamųjų orkestro „Ąžuolynas“ (vyr. dirigentas Giedrius Vaznys) koncerto „muzika PUČIA“ akordai, įvyko kompozitorės Giedrės Pauliukevičiūtės kūrinio premjera, Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijos pianistes ir jaunuosius muzikantus į sceną lydėjo VDU MA docentai – pianistė Šviesė Čepliauskaitė ir maestro Jonas Janulevičius. O šiandieną toliau plėtojamos „muzika PUČIA“ veiklos. Kokie gi smagūs įvykiai mūsų laukia? Balandžio mėnesį pratęsime susitikimus su menininkais, Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijos fakulteto dėstytojais, kurie Kauno Juozo Naujalio moklsivius pakvies į kūrybines dirbtuves.

Kiekvienas būsimas profesionalas savo mokytojų dėka mokomas muzikos paslapčių. Jose išsirikiuoja įvairių epochų kompozitorių kūriniai – nuo miniatiūros iki sudėtingų daugiadalių opusų. O štai šios kūrybinės dirbtuvės suteiks naujų žinių. Jose sužinosite, kad muzikinio teksto intonavimas reikalingas ne tik vokalistams, bet ir grojantiems instrumentais. Daugelis žymių scenos virtuozų šiandieną galėtų patvirtinti, kad instrumentinėse studijose, ypač pradiniame kūrinio rengimo etape, gelbėja frazių dainavimas. Kadangi mūsų balsai kyla iš mūsų kūnų, dainuojant lengviau sukurti niuansus, vėliau juos perkeliant į savo instrumentą. Dainuojant atsisakoma techninių grojimo reikalavimų ir labiau koncentruojamasi į muzikalumą. Toks „priėjimas“ prie grojamo instrumentinio kūrinio padeda nubrėžti ir pajausti melodijos linijos viziją, kuri vėliau atkartojama savo instrumentu. Šias ir kitas paslaptis atidengs dainininkė, VDU MA docentė Rita Novikaitė. Tai kodėl neužtenka groti, bet reikia ir dainuoti? Nes kiekvienas muzikantas nusipelno išnaudoti visą savo muzikinį potencialą. Tam reikia lavinti ausis, o norėdami efektyviausiai treniruoti ausis, turite pasinaudoti savo pirmuoju ir asmeniškiausiu instrumentu, t.y. savo balsu.

Kūrybinėse dirbtuvėse paliesime ir improvizacijos klausimus. Įsivaizduokite: jūsų užduotis yra parengti kelis skirtingus muzikos kūrinius. Vienas labiau patinka, o kitą mokytis vis atidėliojate. Nes neturite rakto kaip jį prisijaukinti. Ir tuomet į pagalbą pasitelkiame improvizaciją – žaidimą garsais, ritmais, sąskambiais. Improvizacijos meno naudą atskleis kompozitorius VDU MA docentas Tomas Kutavičius, gyvenime draugaujantis su fortepijonu, akademine muzika ir džiazu.

Išmokti muzikos kūrinio natas, sujungti į darnų ir prasmingą skambesį yra pusė darbo. Tačiau kūrinio gyvenimas prasideda scenoje. Kaip nugalėti baimę, koks yra scenos etiketas, ką reikia žinoti apie judesį būsimam muzikos profesionalui – pasakos, įtraukiai rodys VDU MA docentas, choreografas Aleksandras Jankauskas.

Kūrybinių dirbtuvių kalendorius:

2024/04/23, 14.00, Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijos 315 aud.

Rita Novikaitė (VDU MA docentė, dainininkė)

 

2024/04/24, 15.00, VDU MA 421 aud.

Tomas Kutavičius (VDU MA docentas, kompozitorius)

 

2024/04.26, 13.00 Kauno valstybinio muzikinio teatro Baleto studija

Aleksandras Jankauskas (VDU MA docentas, choreografas)

 

Projekto organizatoriai – KĮ „Kauno santaka“

Projekto partneriai – Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazija ir Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademija

Projektą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba

Būtina registracija iki balandžio 15 d.: renginiai@kaunosantaka.lt