Muzikos akademijos studentė – II vietos nugalėtoja

Gegužės 7-8 dienomis Frascati, Romoje, vykusiame XI-jame tarptautiniame „Mozart“ pianistų konkurse sėkmingai pasirodė ir II vieta buvo įvertinta VDU Muzikos akademijos I bakalauro kurso studentė Martyna Kučinskaitė (doc. Gabrieliaus Aleknos klasė).

Martyna varžėsi su stipriausių Peterburgo, Vienos, Prahos, Romos ir kitų aukštųjų mokyklų studentais, o II-ja vieta dalijosi su studente iš Vienos. Žiuri pirmininkė – Maryléne Mouquet (Prancūzija), kiti žiuri nariai atstovavo Italiją, Čekiją ir Argentiną. Kasmet į šį puikų konkursą atvyksta vis daugiau atlikėjų iš Japonijos, Kinijos ir Korėjos.  Kasmetinis „Mozart“ vardo konkursas yra vienas stipriausių Romoje, į jį dažniau atvyksta profesionalių mokyklų auklėtiniai.  Jame privaloma atlikti Mozarto kūrinius ir apdovanojami tik nedaugelis pačių geriausių konkurso atlikėjų.

Šiais mokslo metais Martyna Kučinskaitė jau tapo laureate tarptautiniame studentų ir moksleivių kamerinių ansamblių ir koncertmeisterių konkurse (Klaipėda), buvo apdovanota diplomu Nacionaliniame Balio Dvariono pianistų ir stygininkų konkurse, o praėjusį mėnesį pelnė I vietą Daugpilyje (Latvija) vykusiame VII-jame tarptautiniame jaunųjų atlikėjų konkurse „Viva la musica“.

20160513_205458(0)-1-1