„ORFĖJAS PRAGARE“ KLAIPĖDOS VALSTYBINIAME TEATRE

Rugsėjo 18-19 d. įvyko Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro Jacques‘o Offenbacho operetės „Orfėjas pragare“ premjera, kurią sukūrė ambicinga statytojų komanda: pastatymo muzikos vadovas ir dirigentas Tomas Ambrozaitis, režisierė Rūta Bunikytė, kostiumų dailininkė ir scenografė Renata Valčik, choreografė Inga Briazkalovaitė bei šviesų dailininkas Eugenijus Sabaliauskas.

Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro premjera skirta Muzikinio teatro Klaipėdoje 200 metų sukakčiai.

„Orfėjas pragare” – komiška opera, kurioje mitologiniai ir kartu realūs personažai trokšta išlieti savo širdgėlą ir paragauti Edeno sodo vaisių, tad scenoje išvydome ir dievų maištą, ir valdovo sostą simbolizuojantį klozetą. Juk operetės herojams taip svarbu nė akimirkai neprarasti įvaizdžio!..
„Orfėjo pragare“ scenografė ir kostiumų dailininkė Renata Valčik operetės herojus „apgyvendino“ mini salone su kolonomis, užuolaidomis ir laiptais, simboliškai jungiančiais žemę ir dangų. Veikėjų galvas puošia daugybė išradingų perukų, o baleto šokėjams tenka pasiversti net… avelėmis. Šiame spektaklyje nejudėdamos stovi tik statulos. O kadangi veiksmas vyksta ant laiptų, kiekvieną judesį tenka gerai apskaičiuoti. „Čia šokama nuo dangaus iki pragaro ir atgal“, – sako choreografė Inga Briazkalovaitė, užduočių skyrusi ne tik Muzikinio teatro baleto trupei, chorui, bet ir solistams.

Vaidmenis operetėje ruošė savi ir kviestiniai solistai:

Euridikė – Rita Petrauskaitė, Beata Ignatavičiūtė, Ilona Pliavgo,
Orfėjas – Rapolas Baranauskas (VDU MA alumnis, prof. S.Martinaitytės kl.), Kęstutis Nevulis, Aristėjas (Plutonas) – Tadas Jakas, Deivydas Norvilas,
Publikos nuomonė – Aurelija Dovydaitienė, Dalia Kužmarskytė,
Jupiteris – Mindaugas Rojus,
Venera – Vitalija Trinkė,
Diana – Oksana Auškalnytė,
Minerva – Dina Mataitienė,
Amūras – Rosana Štemanetian, Rasa Ulteravičiūtė,
Stiksas – Šarūnas Juškevičius, Virginijus Pupšys,
Junona – Reda Jucevičienė,
Merkurijus – Gytis Šimelionis, Arūnas Ramelis.

Pretenzingiausias operetės personažas – Viešoji nuomonė, linkusi keistis kaip nemušta korta. Jokie svarbūs siužeto įvykiai nevyksta be jos įsikišimo. Štai nesutvertai namų buičiai Euridikei įkyrėjo jos vyras Orfėjas, jo muzika ir eilės. Pora mielai skirtųsi, tačiau vyrui svarbi Viešoji nuomonė, o skyrybos pakenktų jo viešajam statusui…