Prof. Vladimiro Prudnikovo gimtadienio koncertas Kauno valstybinėje filharmonijoje balandžio 13d.

Balandžio 13d. 17 val. Kauno valstybinėje filharmonijoje Prof. Vladimiras Prudnikovas kviečia į savo gimtadineio koncertą.
VLADIMIRAS PRUDNIKOVAS – tikra legenda, ryškiai šviečianti Lietuvos muzikos padangėje. Vienas žymiausių Lietuvos bosų, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorius šį vakarą kartu su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, diriguojamu maestro Gintaro Rinkevičiaus, ir kviestiniais svečiais švęs savo jubiliejų ir klausytojams dovanos žymiausius klasikinius vokalinius kūrinius.
V. Prudnikovo muzikinis kelias prasidėjo berniukų ir jaunuolių chore „Ąžuoliukas“, kai žymusis choro įkūrėjas ir dirigentas Hermanas Perelšteinas gabų berniuką atrinko savo naujai kuriamam kolektyvui. 1979 m. baigęs tuometę Lietuvos valstybinę konservatoriją, V. Prudnikovas pradėjo dainuoti Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, o 1981 m. tapo tarptautinio Maria Callas konkurso Atėnuose laureatu. Tačiau tikrasis pripažinimas aplankė sudainavus Boriso vaidmenį M. Musorgskio operoje „Borisas Godunovas“, su kuriuo solistas pasirodė Sankt Peterburgo, Niujorko, Paryžiaus Eliziejaus laukų, taip pat Italijos ir Japonijos operos teatruose. Vėliau V. Prudnikovas buvo nuolat kviečiamas dainuoti Prancūzijoje, Italijoje, Ispanijoje, Didžiojoje Britanijoje, Vokietijoje, Suomijoje, Norvegijoje, Olandijoje, JAV, Japonijoje ir kitose šalyse, dalyvavo tarptautiniuose muzikos festivaliuose.
Per savo gyvenimą V. Prudnikovas atliko apie 80 pagrindinių operos vaidmenų, dar tiek pat – kantatinio-oratorinio žanro kūrinių. Tarp ryškiausių V. Prudnikovo sukurtų vaidmenų – Mefistofelis Ch. Gounod operoje „Faustas“, Karalius Pilypas G. Verdi operoje „Don Carlas“, Borisas Godunovas ir Pimenas M. Musorgskio operoje „Borisas Godunovas“ ir daugybė kitų.
V. Prudnikovas – taip pat ir visų mylimas pedagogas, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorius, nuo 1992 m. Dainavimo katedros vedėjas. 1996 m. dainininkas apdovanotas Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino III laipsnio ordinu, 1997 m. jam įteikta Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premija.
ATLIKĖJAI:
LIETUVOS VALSTYBINIS SIMFONINIS ORKESTRAS
Meno vadovas ir vyr. dirigentas Gintaras Rinkevičius
Solistai:
VLADIMIRAS PRUDNIKOVAS (bosas)
IEVA BARBORA JUOZAPAITYTĖ (sopranas)
KAMILĖ BONTÈ (sopranas)
IEVA PRUDNIKOVAITĖ (mecosopranas)
VYTAUTAS JUOZAPAITIS (baritonas)
ARMINAS SKIRVAINIS (baritonas)
RAIMUNDAS JUZUITIS (baritonas)
ALFREDAS MINIOTAS (bosas)
ALMAS ŠVILPA (bosas)
Dirigentas GINTARAS RINKEVIČIUS
PROGRAMOJE:
Maurice Ravel, Hugo Wolf, Camille Saint-Saëns, Gioachino Rossini, Wolfgang Amadeus Mozart, Giacomo Puccini, Giovanni Battista Pergolesi dainos, arijos, duetai ir kt.