Suomių vyrų choro „Muntra Musikanter” koncertas

Gegužės 5 d. Kaune, VDU Didžiojoje auloje, Gimnazijos g. 7. 18.00 val. vyrų chorą pasveikins kamerinis choras „Cantate Domino“. Koncertas bus skirtas Suomijos nepriklausomybės 100 metinėms.

Gegužės 6 d. Vilniuje, Šv. Kotrynos bažnyčioje, Vilniaus g. 30. 19.00 val. choras koncertuos kartu su „Ąžuoliuko“ vyrų choru. Koncertas yra Suomi Finland 100 renginių ciklo dalis. Skambės Jean Sibelius, Oskar Merikanto, Morten Lauridsen ir Howard Helvey kūriniai.

Vyrų choras MM – „Muntra Musikanter” (Linksmieji muzikantai) – tai garsus vyrų choras iš Helsinkio.
Pirmasis choro pavadinimas buvo „PC” ir tai buvo planuojamo koncerto į Sankt Peterburgą (Petersburg Concert) trumpinys. Deja, koncertas taip ir neįvyko, bet susibūręs choras išliko. Pirmasis jo koncertas įvyko 1878 m. gegužės 11 d. Ilgainiui choras pasivadino „Sällskapet MM” (Draugija MM).
MM-choras koncertuodavo tėvynėje ir užsienyje, dainavo caro šeimai Petershofe ir Suomijoje, keliavo į Maskvą, Stokholmą ir Taliną. 1889-siais choras koncertavo Pasaulinėje parodoje Paryžiuje, kuri tuo metu puikavosi visiškai nauju Eifelio bokštu. Choras taip pat yra gastroliavęs Velse, JAV, Vengrijoje, Norvegijoje, Danijoje ir Islandijoje. Lietuvoje choras lankosi pirmą kartą.
Dabar MM kasmet gastroliuoja įvairiuose Suomijos miestuose ir koncertuoja savo gimtajame Helsinkyje. Labai populiarūs yra tradiciniai kalėdiniai koncertai Temppeliaukio bažnyčioje.
MM choras didžiuojasi, kad jam dirigavo įvairūs iškilūs muzikai. Choro pirmuoju dirigentu ir įkūrėju buvo Gösta Kösse Sohlström. Choro gyvavimo laikotarpiu jam yra vadovavę tokie garsūs chorvedžiai kaip Oscar Mechelin, Robert Kajanus, Nils-Erik Fougstedt, Bengt Carlson ir Erik Bergman.

Henrik Wikström
Nuo 2010-ųjų metų chorui „Muntre Musikanter” diriguoja Henrik’as Wikström’as. Jis taip pat yra Suomijos švedakalbių vyrų chorų federacijos choro vadovas. Iškilus chorvedys Henrik’as Wikström’as yra žinomas ir kaip ilgametis seniausio vyrų choro suomijoje „Akademiska Sångföreningen” (Akademinis vyrų choras) dirigentas. Šiam chorui Henrik’as Wikström’as dirigavo 11 metų. Wikströmas studijų draugai yra tokie garsūs muzikai kaip Per Fridberg ir Dan-Olof Stenlund. 1998-iais Henrik’ui Wikströ’mui buvo įteiktas Pro Musica apdovanojimas.