Susipažinkime: mes – Muzikos akademija

Ateinantys nauji mokslo metai Muzikos akademijoje studentus pasitinka ne tik atnaujinta studijų programa ir naujais dėstytojais, tačiau ir galimybe studijuoti pas įvairius muzikus ir patirties semtis iš geriausių. Šia proga peržvelkime, ko būsimiems ir esamiems studentams linki dėstytojai?

Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijos dekanui doc. dr. Sauliui Geruliui rugsėjo pirmoji – atskaitos taškas, nuo kurio prasideda nauji malonūs rūpesčiai. „Kiekvienais metais pradžia būna vis kitokia, tačiau stabilumas išlieka vienoje srityje – studentų motyvacijoje. Malonu matyti, jog ir naujai įstoję, ir jau kelintus metus bestudijuojantys noriai mokosi, siekia, bendradarbiauja su dėstytojais. Nemanau, jog jauniems žmonėms užtenka tik talento, labai svarbus ir kasdienis darbas – to ir noriu visiems palinkėti“.

Muzikos akademijos pastate įsikūrusios penkios katedros. Antrame akademijos aukšte esanti dainavimo katedra šiemet sulaukė net vienuolikos studentų. Netruks laiko, kol šios katedros vedėją prof. Tomą Ladigą pirmakursiai pažins iš subtilaus humoro jausmo. Paklaustas, ko norėtų palinkėti visiems savo esamiems ir būsimiems studentams, profesorius ilgai žodžių nerinko. „Žinot, Vaižgantas yra pasakęs, kad kiekvienas žmogus yra deimantas, taip man visi mano studentai yra savotiški deimantai. Linkiu, jog jiems nepritrūktų ryžto, kantrybės, jėgos, valios ir jog per visas studijas įgytų to grožio ir vertės, kurį su laiku pasaulyje sukuria deimantai“. Kitas šios katedros profesorius Vladimiras Prudnikovas mano, jog studentams mokslo metais reikėtų daug ištvermės, geros sveikatos ir siekti savo tikslo. „Siekimas yra pagrindinis tikslas gyvenime“, – savo sveikinimą baigia dėstytojas.

Dainavimo katedra neįsivaizduojama be dueto – prof. Sabinos Martinaitytės ir doc. Audronės Eitmanavičiūtės, kurios studentams linki ne studentauti, o studijuoji, nes gerų muzikantų reikia visada, o prof. S. Martinaitytė priduria, jog pavydas – blogas mokytojas, o vietos po saule užteks visiems.

Šiemet naujų dešimt studentų papildė muzikos pedagogų gretas. „Žymus vokiečių dirigentas V. Furtvengleris yra pasakęs, kad crescendo prasideda nuo piano. Taip ir mūsų gyvenime visi dideli pasiekimai prasideda nuo mažų darbų. Žingsnis po žingsnio nuolatos siekite užsibrėžtų tikslų, nesustokite, nebijokite naujų iššūkių – tik taip jūsų  profesinė veikla ateityje gali išaugti galingu crescendo“, – naujų mokslo metų proga sveikina muzikos pedagogikos ir teorijos katedros vedėjas doc. Artūras Dambrauskas. Šia proga maestro prof. Petras Bingelis paklaustas, ko galėtų palinkėti savo studentams, nedaugžodžiavo: „Niekas pasaulyje nesuteikia garantijos, kad esi talentingas. VDU Muzikos akademija suteikia galimybę…“.

Instrumentinės muzikos katedra akademijoje padalinta į tris skyrius, o šių skyrių vadovai prasitaria, jog nekantriai laukia naujų mokslo metų. Styginių instrumentų skyriaus vadovas prof. Raimondas Butvila taip pat sveikina visus Muzikos akademijos studentus. „Studijų metai – nuostabiausias laikas gyvenime. Jūs kraunatės kapitalą, kuris tarnaus Jums per visą profesinį gyvenimą. Išnaudokite maksimaliai! Tobulėkit sulig kiekviena diena!“.

Pučiamųjų instrumentų skyriaus vadovas doc. Vidmantas Kijauskas neįsivaizduoja akademijos studentų be pagarbos vienas kitam ir nuolatinio tobulėjimo. Dėstytojas tiki, jog kiekvieno ateinančiojo tikslas – įgyti diplomą ir kvalifikaciją, o jo mokytojo tikslas – padėti tai pasiekti, todėl docentas šio abipusio bendradarbiavimo linki visiems naujiems ir esamiems studentams.

Akordeono skyriaus vadovas prof. Kazys Stonkus džiaugiasi naujais studentais ir tuo, jog akordeonas kaip muzikinis instrumentas populiarėja. Dėstytojas taip pat atskleidžia, jog po truputį vyksta pasiruošimas pasauliniam akordeonistų konkursui 2018 m. „Pasaulio taurė“. Profesorius studentams norėtų priminti, jog svarbiausi dalykai atlikėjui turėtų būti meilė muzikai ir nuoširdus darbas.

Fortepijono katedros vedėjas doc. Donaldas Račys studentams daugiausiai linki kūrybinės sėkmės ir itin kūrybinių metų, o bendrojo fortepijono ir vargonų skyriaus lektorius Rimantas Karaška  – meninio įkvėpimo, atkaklumo ir gražių koncertų.

Džiazo katedros studentus, grojančius ir dainuojančius,  galima išgirsti jau iš tolo. Šios katedros vedėja lektorė Justė Sakalytė džiugiai nusiteikusi rugsėjo 1-osios proga. „Tegul nauji mokslo metai mums visiems atneša ne tik žinių, profesinį tobulėjimą, bet ir paskatina kiekvieno mūsų asmeninį augimą, bendruomeniškumo stiprėjimą“.

Ne mažiau svarbi Muzikos akademijoje yra administracija. Susipažinkite su prodekane studijų reikalams – doc. dr. Daiva Bukantaite. Save pristatanti kaip nepataisoma romantike, prodekanė, susitikusi su pirmakursiais, kai kuriuose įžvelgė gražias, šviesias, švytinčias ir nuoširdžias akis. „Linkiu, kad tos akys nepasikeistų visą studijų laikotarpį. Imkite iš studijų viską – santykius, patirtis, išgyvenimus, atsiverkite naujiems potyriams, nebijokite pajausti. Tai gali būti pats gražiausiais Jūsų viso gyvenimo laikotarpis, padedantis tvirtą pamatą Jūsų augimui ir tam jausmui, kai viskas yra tiesiog gerai“.

Kilus įvairiems klausimams, studentai kviečiami pakilti į ketvirtą aukštą. Vyr. referentė Aušrinė Balčiūnė, kuri per ateinančius mokslo metus atsakys į visus klausimus, susijusius su studijomis, mano, jog gyvenime svarbiausia yra meilė, o ją linki visiems atrasti tiek muzikoje, tiek ir per paskaitas. Muzikos akademijos valdytoja Diana Lengvenienė, be kurios žinios studentai negali išsinešti akademijai priklausančių instrumentų, sveikina visus, kurie pasirinko Vytauto Didžiojo universitetą. „Jūs pakliuvot į patį geriausią universitetą ir pas geriausius savo srities profesionalus, todėl savo darbu ir mokslais turite prisidėti prie gero vardo puoselėjimo“.

Sveikiname jus visus su gražia švente! Sėkmingų naujų mokslo metų!