Į VDU MA atvyksta smuikininkė Barbora Valiukevičiūtė (JAV)

Kovo 22 d., trečiadienį, 10 val., VDU muzikos akademijoje (304 aud.) vyks meistriškumo kursai stygininkams, kuriuos ves Barbora Valiukevičiūtė (JAV).

Barbora Valiukevičiūtė mokėsi Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijoje A.Tumosaitės klasėje. 2008-2010 m. studijavo Fiesole muzikos mokykloje Italijoje (prof. Pavelo Vernikovo kl.), 2009-2013 m. Manheteno muzikos mokykloje, JAV (prof. Grigorijaus Kalinovskio kl.). Nuo 2016 m. smuikininkė studijuoja DePaul Universitete (JAV) prof. Iljos Kalerio klasėje. Ji dalyvavo profesorių V. Gluzmano, I. Kalerio, A. Sorokovo, H. Beyerle, M. Fukso meistriškumo pamokose.

Jos rečitaliai skambėjo Italijos „Auditorium al Duomo“, Japonijos „Fukuoka Across Hall“, JAV „Metropolitan Museum Concert Hall“ salėse. Ji dažnai pasirodo Veronikos Hagman koncertų salėse ir Stallerio menų centro scenose, dalyvauja tokiuose tarptautiniuose muzikos festivaliuose, kaip J. Bowdoino (JAV), Austrijos ISA ir Mozarteumo vasaros festivalis-akademija bei „Auroros“ (Švedija), Eilato (Izraelis) kamerinės muzikos festivaliuose. Smuikininkė yra simfoninio orkestro „New York Symphonic Ensemble“ (dirig. Takahara Mamoru) artistė. Jau penkeri metai su šiuo orkestru atlikėja gastroliuoja Azijos šalyse ir JAV. Taip yra „Pan European Philharmonic“(dir. Peter Tiboris) kviestinė koncertmeisterė .

Barbora groja 1740 metais italų smuikų meistro Ferdinando Alberti pagamintu smuiku.

a3_print-1