VDU Muzikos akademijos atstovų viešnagė Pekine

Balandžio 10-18 d. VDU Muzikos akademijos delegacija – dekanas doc. dr. Saulius Gerulis, prodekanė studijoms Daiva Bukantaitė, prof. Kazys Stonkus, doc. dr. Jintao Liu lankėsi Kinijoje, Centrinėje muzikos akademijoje, taip pat Luoyang Normal University Muzikos akademijoje, kur susitiko su Muzikos akademijos dekanu p. SHANG, Universiteto Tarptautinio skyriaus direktoriumi p. QU ir kitais Muzikos akademijos profesoriais ir katedrų vadovais.

Jaunųjų fortepijono atlikėjų konkursas vyko Pekine Centrinės Muzikos akademijos koncertų salėje. Centrinės Muzikos akademijos profesorius p. HUANG, Amerikos pianistas p. SU ir VDU Muzikos akademijos delegacijos nariai dalyvavo žiuri komisijoje. Konkurse dalyvavo 745 studentai, o geriausi 30 studentų dalyvaus konkurse liepos mėnesį Kaune VDU Muzikos akademijoje. Centrinės muzikos konservatorijos pirmininkas p. YU ir Austrijos parlamento pirmininkas apsilankė konkurse Pekine.

Kaip teigė doc. dr. Jintao Liu, „konkursas yra labai sėkmingas, studentai yra labai gerai pasiruošę, daug talentingų studentų, tikimės juos pamatyti Lietuvoje vasarą. Mes ir Luoyang Normal universiteto muzikos akademija, keisis studentais ir mokytojais, aplankysime kultūrą ir geriau suprasime vienas kitą“.
Pasak VDU Muzikos akademijos dekano doc. dr. Sauliaus Gerulio, „vizitas buvo sėkmingas. Labai nustebino puiki konkurso organizatorių komanda ir pačio konkurso atlikėjų branda ir meistriškumas. Labai geranoriškai sutiko bendradarbiauti Luoyang Nomal universiteto profesoriai, administracija. Buvo pasirašyta ne tik sutartis, kalbėjome ir apie pasikeitimą profesoriais, studentais“.

VDU Muzikos akademijos dekanas doc. dr. Saulius Gerulis pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Luoyang Normal University Muzikos akademijos Tarptautiniu skyriaus direktoriumi p. QU. Tai – akademinio bendradarbiavimo pradžia tarp skirtingų šalių dviejų Muzikos akademijų.