Vokalo fiesta

Penktadienio vakarą minia klasikinės muzikos gerbėjų skubėjo į Kauno valstybinę filharmoniją, kur išskirtinį koncertą kartu su Kauno miesto simfoniniu orkestru surengė pasaulinė operos žvaigždė, geriausiu JAV tenoru tituluojamas Stephen Costello. Tai buvo unikali galimybė Lietuvoje išgirsti garsiausiuose teatruose ir festivaliuose koncertuojantį atlikėją.

STEPHEN COSTELLO (tenoras, JAV)

Kartu su S. Costello Kauno filharmonijos scenoje pasirodė talentinga, jaunosios kartos solistė Gabrielė Bukinė. „Gabrielė yra fantastiška atlikėja, Lietuva yra nedidelė šalis, turinti nedaug gyventojų, tai yra nuostabu, kad jūs turite tokių talentų“ – susižavėjimo scenos partnere neslėpė S. Costello.

GABRIELĖ BUKINĖ (sopranas)

„Tai buvo nepamirštamas vakaras, su nuostabia programa ir puikiais atlikėjais. Kartu su S. Costello koncerte dainavusi Gabrielė Bukinė 2023 m. tapo absoliučia tarptautinio Klaudios Taev (Estija) jaunųjų operos dainininkų konkurso nugalėtoja. Man teko garbė būti šio konkurso komisijos nariu, todėl esu tikras, kad Gabrielė taps ne tik Lietuvos, bet ir tarptautinės operos scenos žvaigžde. Gaila, kad Kaunas vis dar neturi naujos koncertų salės ir šį koncertą galės išgirsti tik 500 klausytojų, kuriuos talpina Kauno filharmonijos salė“ – apgailestavo maestro C. Orbelian.

Dirigentas CONSTANTINE ORBELIAN (JAV)

Puikiai koncerte skambėjo ir Kauno miesto simfoninio orkestro atliekamos operų uvertiūros. Jie itin jautriai įsiliejo į aukščiausios klasės solistų atliekamą muziką.

Kauno miesto simfoninis orkestras – Vyr. dirigentas Constantine Orbelian (JAV), vadovas Algimantas Treikauskas

Programa

I dalis

 1. Bellini – operos „Norma” uvertiūra
 2. Dvořák – Undinės arija, op. „Undinė“
 3. Bizet – Don Chosė arija, op. „Karmen“
 4. Cilea – Adrianos monologas, op. „Adriana Lecouvreur“
 5. Puccini – Rudolfo arija, op. „Bohema“
 6. Puccini – Mimi pasakojimas, op. „Bohema“
 7. Puccini – ir Mimi bei Rudolfo duetas, op. „Bohema“

II dalis

 1. Verdi – operos „Traviata“ pirmo veiksmo uvertiūra
 2. Verdi – Violetos scena ir arija, op. „Traviata“
 3. Verdi – Violetos ir Alfredo duetas, op. „Traviata“
 4. Bizet – operos „Karmen“ uvertiūra
 5. Puccini – Kavaradosio arija, op. „Toska“
 6. Puccini – Toskos malda, op. „Toska“
 7. Mascagni – Intermezzo iš operos „Kaimo garbė“
 8. Puccini – Kalafo arija, op. „Turandot“
 9. Calmann, Silvos arija, operetė „Čardašo karalienė“
 10. Brodsky, „Be my Love“

S. Costello pasižymi šiltu, skaidriu ir galingu balsu, su aukštu registru. Jis įtaigiai interpretuoja įvairius vaidmenis nuo romantinių herojų iki dramatiškų personažų. Atlikėjas garsėja gebėjimu apjungti savo išskirtinį vokalinį talentą su puikiais aktoriniais įgūdžiais, kas jį daro vienu charizmatiškiausių tenorų operos pasaulyje. Dėl jo išraiškingumo ir aistringumo scenoje ir šis S. Costello pasirodymas sulaukė didžiulio pripažinimo. Kartu su S. Costello scenoje pasirodė talentingoji jaunosios kartos solistė, sopranas Gabrielė Bukinė. Auksiniam scenos kryžiui nominuota ir „Fortūnos“ statulėle apdovanota atlikėja 2023 m. tapo absoliučia tarptautinio Klaudios Taev (Estija) jaunųjų operos dainininkų konkurso nugalėtoja – pelnė pirmąją vietą ir publikos simpatijų prizą. Sausakimšoje Kauno valstybinės filharmonijos salėje ne dažnai išgirsi taip džiūgaujančią publika. Po kiekvienos arijos ar dueto salė tiesiog ošė nuo kupinų susižavėjimo šūksnių.

G. Bukinė nuo 2020 metų yra Kauno valstybinio muzikinio teatro solistė, 2023 m. atlikėja debiutavo Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, 2020 m. – VDU Muzikos akademijos asistentė. VDU Muzikos akademija gali didžiuotis savo alumne. Ji baigė studijas prof. Sabinos Martinaitytės ir prof. Audronės Eitmanavičiūtės klasėse.