10-osios VDU Kauno istorijos olimpiados nugalėtojų  apdovanojimai

2022 balandžio 26 VDU Didžiojoje Auloje vyko  10-osios VDU Kauno istorijos olimpiados nugalėtojų  apdovanojimų ceremonija. Jau dešimtąjį kartą VDU Kauno istorijos centras sukvietė Kauno miesto ir regiono mokyklų mokinius išbandyti savo jėgas Kauno istorijos olimpiadoje, kurios tema šįkart dedikuota Lietuvos universiteto šimtmečiui.

Renginiu siekiama ne tik visuomenėje populiarinti mokslininkų darbus, bet ir stiprinti VDU bei mokyklų ryšius, prisidėti prie gabių moksleivių atpažinimo skatinimo. Universiteto bendruomenė tiki, kad olimpiada turi ne tik skatinti varžytuves, bet ir prisidėti prie Kauno regiono jaunimo istorinio švietimo. Šiemet olimpiadoje dalyvavo per pustrečio šimto moksleivių iš pusšimčio mokyklų.

VDU organizuojama Kauno istorijos olimpiada yra pirmasis tokio masto konkursas, skirtas ne tik lokalinei Laikinosios sostinės, bet ir su ja susiliečiančiai Lietuvos istorijai.

Jau ne pirmą kartą šios olimpiados apdovanojimų ceremonijoje dalyvauja ir VDU Muzikos akademijos prof. Audronės Eitmanavičiūtės studentai. Jubiliejiniame renginyje laureatus muzikiniais kūriniais sveikino tarptautinių konkursų laureatas ir VDU Garbės stipendijos stipendiatas dainininkas Marius Bytautas (B3) ir tarptautinių konkursų  laureatas pianistas Vardan Gyodakyan (M1).

Jaunieji KIO laureatai ir jų pedagogai girdėjo šiuos kūrinius.

1. Gorbulskis, ž. J. Marcinkevičiaus „Dainuoju Lietuvą“;
  2. Indra, ž. V. Montvilos, „Kalėjime“;
  3. Gade, w. W. May, „Jealousy“;
  4. Blake, w. A. Rozaf, „Memories of you“.