Dainų ir šokių šventė Kaune

„Čia suteka upės“: 54 chorai, 26 šokių kolektyvai ir ansambliai, gausios atlikėjų gretos ir pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“ – gražia tradicija tapusi Dainų šventė vėl suskambėjo Kaune. Į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktas renginys kelis tūkstančius dainininkų ir šokėjų iš visos Lietuvos subūrė „Žalgirio“ arenoje. Tiesioginę renginio transliaciją visai Lietuvai ir pasauliui šeštadienio vakarą buvo galima stebėti internete. Šiemet koncertas iš Dainų slėnio persikėlė į „Žalgirio“ areną, kur žiūrovų laukė ne tik kokybiškas garsas ir vaizdo kokybė, bet ir unikalios šviesos instaliacijos. Pagrindinis ir svarbiausias veikėjas išliko daina.

„Muzika priverčia tūkstančius kvėpuoti, galvoti ir dainuoti vienu ritmu, suvienija, įkvepia ir kuria bendrumo dvasią. Tai ypač svarbu šiuolaikiniame pasaulyje, kuris skaldosi, griūva ir nei vienas negali būti tikras dėl rytojaus. Prasmingai – „Čia suteka upės“ – pavadinta šventė, kurios tema užkoduota ir pagrindinėje dainoje „Čia mano namai“ bylojančioje apie grįžimą į savo ištakas, bendrystę, į dainų lopšį Kauną“, – sako šventės meno vadovė, VDU Muzikos akademijos alumnė Danguolė Beinarytė.

Šių metų šventės pavadinimas susisieja ir su Kauno, įsikūrusio upių sankirtoje, atvaizdu. Į miestą, kuris didžiuojasi Europos kultūros sostinės titulu, suteka ne tik visos Lietuvos, bet ir pasaulio kultūros. „Dainų ir šokių šventė – ilgaamžė tradicija. Ji dar tarpukariu prasidėjo Kaune, todėl kaskart smagu ją pasveikinti čia – namuose“ – teigė Kauno mero pavaduotojas Mantas Jurgutis.

Scenoje pasirodė chorai iš skirtingų Lietuvos kampelių: Kauno, Vilniaus, Druskininkų, Šiaulių, Marijampolės, Pasvalio, Palangos, Klaipėdos, Vievio ir Birštono. Pagrindiniu šventės akcentu tapo kaimų, miestų, tarmių, senųjų dainų, šokių ir kitų tradicijų harmoningas derinys.

Šventės metu skambėjo gražiausi visų laikų kūriniai, kuriuos atliko suaugusiųjų, studentų, moterų, vyrų, merginų, berniukų, jaunuolių bei moksleivių chorai. Drauge pasirodė įvairūs tautinių šokių ansambliai ir profesionalių muzikantų kolektyvai. Renginyje skambėjo daugiau nei 30 kūrinių – lietuvių liaudies dainos, Lietuvos kompozitorių klasika ir naujausi kūriniai.

Solinius pasirodymus su chorais ir muzikantais dovanojo ir VDU Muzikos akademijos dėstytojai, VDU MA alumnai, profesorės Sabinos Martinaitytės auklėtiniai: docentas Egidijus Bavikinas ir asistentė Gabrielė Bukinė.