Dovana Vilniui 700-ojo gimtadienio proga ir debiutas LNOBT

2023 birželio 8 d. Vilniaus Rotušės aikštėje festivalio „Rotušės kolonada“ rėmuose ir birželio 16 d. Valdovų rūmų Didžiajame kieme LNOBT solistai Vilniui 700 – ojo gimtadienio proga padovanojo operiškai saldžią ir dramatišką premjerą DOLCE FAR NIENTE!

„Dolce far niente“ (it. „Saldusis dykinėjimas“) – Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro teatralizuotas koncertas, sudarytas iš žinomų skirtingų operų arijų, duetų, ansamblių, kuriančių naują teatrinį pasakojimą, kuris mažai susijęs su naudojamų operų siužetais. Muzika tapo atmosferos kūrėja, o žinomos arijos nuskambėjo netikėtame kontekste.

Tai – saldi ir lengva aristokratų šeimos vakarienė, kurios fone, apėmus nuoboduliui, šeimos idilės paveikslas pamažu tirpsta: vakaro eigoje viskas tampa nebevaldoma ir pradeda ryškėti tikrieji, neužmaskuoti šeimos veidai bei jų santykiai.

Spektaklyje dalyvavo ir VDU Muzikos akademijos dainavimo katedros asistentė (prof. S. Martinaitytės ir prof. A. Eitmanavičiūtės kl. studentė), Kauno valstybinio muzikinio teatro solistė, tarptautinių konkursų laureatė Gabrielė Bukinė. Tai – debiutas LNOBT.

Režisierė ir idėjos autorė Agnė Ambrozaitytė

Scenografė Andrėja Puskunigytė