Europos žydų kultūros dienų renginys Akmenėje „Shalom, Akmene“

2023 liepos 12-16 d. Akmenės raj. Pavirvytės dvare vyko kūrybinė stovykla, kuri yra respublikinio projekto „Shalom, Akmene“ dalis. Projekto vadovai – Diana ir Marijus Lopaičiai. Projektą dalinai finansuoja Lietuvos Kultūros taryba. Stovykloje vyko intensyvus kūrybinis procesas. Šį darbą vainikavo – liepos 16 d. Akmenės kultūros namuose įvykęs koncertas „Ąžuolai šlama gyvenimą”, skirtas G. Kanovičiui atminti.

Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Grigorijus Kanovičius – prozininkas, kino ir teatro dramaturgas, poetas, vertėjas (1929 – 2023). G. Kanovičiaus kūryba išversta į lietuvių, lenkų, vokiečių, anglų, prancūzų, čekų, bulgarų, vengrų, hebrajų ir kitas kalbas.

Teatralizuotą muzikinę-literatūrinę kompoziciją atliko Akmenės meno mokyklos moksleiviai ir VDU Muzikos akademijos prof. S. Martinaitytės ir prof. A. Eitmanavičiūtės studentų bendras koncertas. Koncerte dainavo ir LNOBT solistas Rafailas Karpis. Sceną labai praturtino grafiko Iljos Bereznickio piešiniai. Jame dainavo tarptautinių konkursų laureatai:

Liepa Dabriškaitė 1B,

Emilija Bagdonaitė 4B,