FESTIVALYJE „OPERETĖ KAUNO PILYJE 2022“ KONCERTAS „GIRDĖTAS IR NEGIRDĖTAS JOHANAS ŠTRAUSAS“

Liepos 6 d. Kauno pilies prieigose viešpatavo J. Strauss muzika Koncerto „Girdėtas ir negirdėtas Johanas Štrausas“ programoje skambėjo žinomus kūriniai, daugiau nei šimtmetį džiuginantys milijonus muzikos mylėtojų. Ukrainietė dirigentė Oksana Madaraš ne tik pateikė klausytojams naujų, negirdėtų straussianos opusų, bet ir atrado išradingų, smagių jų interpretacijų, netikėtų, gal net šokiruojančių elementų. Koncerte skambėjo nemažai į dienos šviesą iškeltų kūrinių, kurie, nupūtus laiko dulkes, šiais metais pilies kloniais skriejo pirmą kartą. Koncerto programą atliko Kauno valstybinio muzikinio teatro meniniai kolektyvai, daug koncerto fragmentų šoko teatro baleto trupė drauge su festivalio svečiais – Kijevo nacionalinio akademinio operetės teatro baleto trupės šokėjais, kuriuos į Lietuvą atlydėjo jų trupės vadovas Vadim Prokopenko.

Programą papuošė solistai. Didžioji jų dalis savo dainavimo studijas baigė VDU Muzikos akademijoje.

Egidijus Bavikinas (VDU MA docentas, prof. S. Martinaitytės auklėtinis)

Ingrida Kažemėkaitė (VDU MA alumnė, doc. S. Garbatavičiūtės kl.)

Andrius Apšega (VDU MA alumnas, prof. S. Martinaitytės kl.)

Ieva Goleckytė (VDU MA alumnė, prof. S. Martinaitytės kl.)

Gabrielė Bukinė (VDU MA prof. S. Martinaitytės asistentė)

Profesionaliai ir šmaikščiai jie interpretavo J. Strauss operečių arijas, duetus ir ansamblius.

Tradiciškai pertraukos metu 21 valandą, liudydami tautos bendrystę ir minėdami Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, festivalio žiūrovai, atlikėjai ir visi susirinkusieji drauge su viso pasaulio lietuviais giedojo Tautinę giesmę.