„III tarptautiniai J. Naujalio kamerinės muzikos kursai ” – edukacinis projektas vaikams ir jaunimui

Kauno kunigų seminarijoje nuo birželio 28 d. iki liepos 2 d., svetingai priglaudusioje 36 jaunuosius muzikantus iš Panevėžio, Klaipėdos, Marijampolės, Šiaulių, Ignalinos, Ukmergės, Kauno ir Vilniaus penkias dienas vyko intensyvios pamokos ir aktyvus poilsis. Dalyviai, vedami 5 puikių muzikantų ir patyrusių dėstytojų, paruošė po du kūrinius su skirtingais ansambliais ir 3 orkestro kūrinius.
Lietuvos olimpinės rinktinės vyr. gydytojo Daliaus Barkausko paskaita apie streso valdymą ir kūno lavinimą bei taisyklingą laikyseną prikaustė visų susirinkusių dėmesį. Susitikimas su kompozitore Zita Bružaite, kurį vedė muzikologė Dainora Merčaitytė, supažindino su įvairiaspalviu kūrėjo pasauliu.
Eilis Cranitch (smuikas, Italija – Airija) paskaita apie nuotolinių ansamblio repeticijų specifiką bei Elizabeth Wilson (violončelė, Italija – D. Britanija) paskaita apie legendinį violončelininką ir pedagogą bei neelinę asmenybę M. Rostropovičių vyko nuotoliniu būdu („online”).
Liepos 1 d. Kačerginės miestelyje įvyko inovatyvus koncertas „Pasivaikščiojimas su muzika”. Klausytojai judėjo iš vienos vasarvietės į kitą, lydimi muzikologės Birutės Landsbergytės pasakojimų apie J. ir P. Mašiotų bei V. Mykolaičio – Putino ryšius su Kačergine, ir klausėsi W.A Mozart’o, J. Haydn’o, G. Kuprevičiaus bei kitų kompozitorių kūrinių, kuriuos atliko jaunieji muzikantai.
Liepos 2 d. baigiamojo kursų koncerto nuostabūs garsai nuskambėjo puošnioje Kauno arkivyskupijos konferencijų salėje. Čia visus susirinkusius pakylėtu žodžiu pasveikino Kauno arkivyskupas metropolitas Kęstutis Kėvalas.
Į koncertą suvažiavę garbingi svečiai, pedagogai bei dalyvių artimieji liko sužavėti jaunųjų atlikėjų nuoširdžiu ir profesionaliu muzikavimu.
Dovana Kauno miestui „Šventadienio koncertas” , vykęs liepos 4 d. Švč. Sakramento bažnyčios kiemelyje, vėl pritraukė įvairių klausytojų būrį, kurie negailėjo plojimų ir gražių žodžių jauniesiems talentams.

Kursų dėstytojai: Rebekka Hartmann (smuikas, Vokietija), Ramutė Kalnėnaitė (violončelė, Lietuva), Ainis Kasperavičius (altas, Vokietija), Ilona Klusaitė (smuikas, Lietuva) ir Ingrida Rupaitė (smuikas, Lietuva).
Kursų organizatorius: Kamerinės muzikos rėmimo fondas. Vadovė Ilona Klusaitė.
Partneriai: Kauno kunigų seminarija, Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazija, VDU Muzikos akademija.

Visiems išsiskirsčius, galima pasakyti, kad renginys buvo didelis ir gražus ir be galo reikalingas.

Kol nekantriai laukiame atsakymo iš Lietuvos kultūros tarybos dėl paramos, kilnūs verslininkai savo lėšomis dalinai padėjo organizuoti šį renginį.

Plakatas kursams volfas engelman nealkoholinis