IV NACIONALINIO LIETUVOS AKORDEONISTŲ KONKURSO LAUREATŲ APDOVANOJIMŲ CEREMONIJA IR KONCERTAS-IV

Lietuvos Nacionalinė akordeonistų sąjunga kviečia į IV Nacionalinio Lietuvos akordeonistų konkurso laureatų apdovanojimo ceremoniją ir koncertą, kurio metu išgirsite Audriaus Daučiansko kvarteto bei Augustino Rakausko ir jo bei Gretos Staponkutės – Rakau dueto „Tutto a Dio“ atliekamą muziką.
Audriaus Daučiansko kvartetas visus džiazo muzikos mylėtojus kviečia į Varėną! Jaunosios kartos akordeonininkas Audrius Daučianskas nepalieka nei vieno abejingo klausytojo savo muzikos atlikimu. Atlikėjas koncerte pasirodys kartu su kolektyvu – scenoje kartu gros puikiai žinomi džiazo muzikantai Tadas Petkevičius – Grajauskas (elektrinė gitara), Nerijus Ardzevičius (kontrabosas) bei Kęstutis Zubavičius (mušamieji). Koncerto programoje skambės Audriaus kompozicijos bei gerai žinomi prancūziškos muzikos perlai. Kviečiame nepraleisti progos pasiklausyti kvarteto, kuris nuskraidins į provansu alsuojančią Prancūziją ir suteiks pačias geriausias emocijas viso koncerto metu. Iki susitikimo Varėnoje!
Pasauliniuose konkursuose laurus skinantis alto ir akordeono duetas „Tutto a Dio“ yra vertinamas už charizmatišką atlikimą, nuspalvintą profesionaliu ir kūrybišku muzikalumu. „Tutto a Dio“ tapo pirmaisiais Lietuvos atstovais prestižiniame konkurse „Trophée Mondial 2017“ Prancūzijoje, pelniusiais pirmąją vietą konkurso istorijoje. Taip pat duetas yra pelnęs pirmąsias vietas tarptautiniuose konkursuose „Premio Internazionale di Castelfidardo 2017“ (Italija), „Coupe Mondiale 2018“ (Lietuva), Grand Prix „Sion-2014“ (Šveicarija). Neįprasta klasikinių instrumentų – alto ir akordeono – kombinacija duete yra unikalus ir žavingas išskirtinumas Lietuvos ir pasaulio scenose. „Tutto a Dio“ savo atliekama muzika pakerėjo klausytojus ne tik įvairiose Lietuvos scenose, bet ir užsienyje: Kalifornijoje, Meine, Floridoje, Niujorke, Baltimorėje, Masačiusetse, Naujajame Hampšyre (JAV), Toronte, Otavoje, Monrealyje (Kanadoje), Šveicarijoje, Latvijoje, Liuksemburge, Italijoje, Bulgarijoje, Turkijoje, Graikijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Sofijos filharmonijoje Bulgarijoje. Duetas kviečiamas dalyvauti įvairiuose tarptautiniuose renginiuose Europoje ir Amerikoje, taip pat LR ambasadose užsienyje. Dueto atliekama muzika skambėjo Lietuvos Generaliniame konsulate Niujorke, Jungtinėse Tautose Ženevoje, Lietuvos Ambasadoje Kanadoje. 2018 m. duetas laimėjo Kultūros Tarybos stipendiją Lietuvos Šimtmečio koncertiniam turui, kurio metu buvo pristatytas 20 koncertų ciklas Europoje bei JAV. Žingeidumas ir nuolatinis siekis tobulėti – tai dar vienas ryškus „Tutto a Dio“ narių bruožas: Greta ir Augustinas, baigę mokslus Lietuvoje, vėliau tobulinosi Lozanos muzikos universitete Šveicarijoje, kur abu baigė dvejas magistro laipsnio studijas. Augustinas Rakauskas pakviestas dėstyti EMJB muzikos konservatorijoje Šveicarijoje, taip pat yra VDU Muzikos akademijos lektorius, Greta Staponkutė-Rakauskienė groja kameriniame orkestre „Kremerata Baltica“ bei ansamblyje „Lausanne Soloists“. 2019 m. abiems dueto nariams Lietuvos Kultūros ministerija suteikė meno kūrėjo statusą.
Renginys nemokamas.