KAUNO FILHARMONIJOJE STEBĖJOME

2022 gegužės 6 d. maestro Giedrius Kuprevičius socialiniuose tinkluose aprašė savo įspūdžius apie VDU Muzikos akademijos tarptautinį projektą:

KAUNO FILHARMONIJOJE STEBĖJOME Lietuvos universiteto 100-mečiui skirtą tarptautinį projektą – VDU muzikos akademijos studentų spektaklį – VICTOR HERBERT OPERĄ „IŠDYKĖLĖ MARIETTA“ („NAUGHTY MARIETTA“). Iš karto pagalvojau – o kodėl ne Kauno muzikinio teatro scenoje, su orkestru, dekoracijomis ir specialiai tai progai pasiūdintais kostiumais? Muzikinė visų dalyvių kokybė tikrai nedisonuotų su savimi patenkinto teatro lygiu, o įneštų gaivalo ir naujumo. Teko prieš porą metų stebėti panašų projektą Gdanske. Tai ten studentams buvo sudarytos visos sąlygos pasirodyti muzikiniame teatre. Bet mes turime savo tradicijas ir jų laužyti tikriausiai ne-va-lia. Operą – tiksliau – miuziklinį vodevilį su labai smagia ir kauniečiams tikrai priimtina gražia muzika itin muzikaliai atliko būrys jaunų dainininkų – UGNĖ MATUKAITYTĖ, GYTIS MURAUSKAS, ROKAS JASIKAS, MARIUS BYTAUTAS, VITA DŽIULNA, EMILIJA BAGDONAITĖ, VASARĖ GRITĖNAITĖ-BYTAUTIENĖ, PAULIUS KATILIAVAS, IEVA VAIVADAITĖ, KRISTUPAS BAUŽA, VIOLETA ŠIMOLIŪNAITĖ.

Minimalias sąlygas turėjęs režisierius Michael Woodwood (Jungtinė Karalystė) puikiai susitvarkė su siužeto mizanscenomis, nes turėjo labai atsakingai paruoštą muzikinę medžiagą – muzikinis vadovas prof. Sabina Martinaitytė. Puikiai už orkestrą pusantros valandos grojo koncertmeisterė Kotryna Kaklauskaitė. Projekto vadovas prof. Audronė Eitmanavičiūtė.

Visuomet sakau ir sakysiu – mūsų yra pernelyg mažai, kad nepastebėtume vieni kitų ir nesuteiktume visų įmanomiausių sąlygų atsklaidoms. Žinau, kad teatrai šiaip noriai (arba tapę pernelyg rimtais „Sodros“ klientais) žvalgosi į ateinantį jaunimą. Juk ne kas kitas, o šie, šiame smagiame vaidinime išdykavę ne-už-il-go taps teatrų primadonomis ir primais. Šiandien įsitikinau, kad jų tikrai bus. Ir jie jau artėja