KAUNO VALSTYBINIO MUZIKINIO TEATRO IR ESTIJOS KONCERTINĖS ĮSTAIGOS PROMFEST PROJEKTAS Gioachino Rossini TURKAS ITALIJOJE – IL TURCO IN ITALIA

Gioachino Rossini
TURKAS ITALIJOJE –
IL TURCO IN ITALIA
2 dalių komiška opera
Pastatymo muzikinis vadovas ir dirigentas ERKI PEHK (Estija)
Režisierius ANDRUS VAARIK (Estija)
Dirigentas JONAS JANULEVIČIUS
Scenografas ir kostiumų dailininkas MADIS NURMS (Estija)
Chormeisterė RASA VAITKEVIČIŪTĖ
Choreografas ir režisieriaus padėjėjas DAINIUS BERVINGIS
Šviesų dailininkė KORNELIJA RIMGAILĖ KONDRATAVIČIŪTĖ
Videodizainerė KATRE SULANE (Estija)

SELIM, turkas – Giedrius Prunskus (VDU MA doc.)  Joris Rubinovas (VDU MA Erasmus programos studentas – prof. S.Martinaitytės kl.)
FIORILLA, neapolietė – Gabrielė Bukinė (VDU MA asistentė, prof. S.Martinaitytės kl.)
DON GERONIO, jos vyras – Žygimantas Galinis (VDU MA alumnis)
NARCISO, jos meilužis – Mindaugas Jankauskas (studijavo VDU MA prof. S. Martinaitytės kl.)
ZAIDA, turkė – Ieva Goleckytė (VDU MA alumnė, prof. S. Martinaitytės kl.)
PROSDOCIMO, poetas – Andrius Apšega (VDU MA alumnis, prof. S. Martinaitytės kl.)

Kauno valstybinio muzikinio teatro choro artistai
Kauno valstybinio muzikinio teatro simfoninis orkestras

2021 rugsėjo 9 d. Kauno valstybiniame muzikiniame teatre įvyko G. Rossini operos ,,Turkas Italijoje“ premjera. Tai bendras Kauno valstybinio muzikinio teatro ir Estijos koncertinės įstaigos PROMFEST projektas, kuris 19 a. pradžios operą panardina į TV realybės šou baseiną.

Operos ,,Turkas Italijoje“ pastatymas Kauno valstybiniame muzikiniame teatre nustebino žiūrovus netikėta istorijos interpretacija. Meilės penkiakampis perkeliamas į šiandieną, tiksliau – į TV realybės šou erdvę. Spektaklio metu įveiklintos šiuolaikinės medijos, kuriomis statytojai siekia sukurti paviršutiniškumo, saldaus kičo įspūdį, kuomet operos personažai nebesugeba atskirti realybės nuo fikcijos. Ekranas tampa esminiu ir vieninteliu realybės įrodymu. Tai aliuzija ir į karantininę realybę, kai mes patys buvome priversti savo gyvenimus stebėti per ekranus, ne savo noru užsidaryti tarp keturių sienų ir kurti savąjį realybės šou. Taip operos statytojai reaguoja į globalią problematiką.

Spektaklyje visi solistai dirbo puikiai, bet labiausiai publiką sužavėjo ir gerąją prasme nustebino Fiorillos vaidmens atlikėja Gabrielė Bukinė. Tai jos pirmas vaidmuo teatre ir pirmas išėjimas į teatrinę sceną. Ji buvo – puiki.

2021 m. rugsėjo 13 d. Pernu (Estija) mūsų solistus išgirs ir Estijos operos meno mylėtojai Pernu (Estija) teatro scenoje.

Sveikiname visus spektaklio dalyvius ir statytojų komandą su puikia premjera.