Koncertas „Vivat Universitas!“

2022 balandžio 28 d. Kauno valstybinėje filharmonijoje rinkosi VDU bendruomenė ir svečiai. Publika klausėsi koncerto, skirto Universitetui 100.

„Prieš 100 metų įkurtas Lietuvos universitetas, kuriam vėliau suteiktas Vytauto Didžiojo universiteto vardas. 1922 m. vasario 16 d. Kaune įsteigtas Lietuvos universitetas buvo pirmoji aukštoji mokykla, kurioje buvo pradėtos universitetinės studijos lietuvių kalba. Deja, lietuviškojo universiteto likimas turėjo pakartoti visos Lietuvos istoriją. Suklestėjęs tarpukariu, sovietams okupavus Lietuvą, Vytauto Didžiojo universitetas irgi buvo uždarytas. Kaip ir visa Lietuva, universitetas išsaugojo savo laisvės troškimą ir 1989 m. balandžio 28-ąją buvo atkurtas, kviesdamas nepriklausomybei visą šalį. Šia gražia proga kviečiu balandžio 28 d. kartu pasidžiaugti dvigubu Universiteto gimtadieniu.“  – VDU Rektorius Juozas Augutis.

Koncerto programą atliko jungtinis VDU Muzikos akademijos studentų ir absolventų bei J. Naujalio Muzikos gimnazijos moksleivių simfoninis orkestras (dirigentas prof. Jonas Janulevičius), VDU akademinis choras „Vivere Cantus“ (vadovas doc. Rolandas Daugėla), VDU Muzikos akademijos Dainavimo katedros studentai.

Solistai: tarptautinių konkursų laureatė, KVMT solistė, VDU Muzikos akademijos Dainavimo katedros asistentė Gabrielė Bukinė (studijavo prof. S. Martinaitytės klasėje);

KVMT solistė Marija Arutiunova ir KVMT choro artistė Iveta Kalkauskaitė (abi doc. B. Sodaitytės kl. alumnės);

VDU Muzikos akademijos studentas Marius Sakavičius (M2, doc. R. Kalnėnaitės kl. studentas)

Tarptautinių konkursų laureatas, Kauno Valstybinio muzikinio teatro solistas Andrius Apšega (baigęs prof. S. Martinaitytės dainavimo klasę).