Kviečiame į koncertą „MENININKAI – UKRAINAI” Organum koncertų salėje Vilniuje, atlikėjai: Julija Sadaunykaitė (fortepijonas), Natalia Gordeyeva (smuikas)

MENININKAI – UKRAINAI
Julija Sadaunykaitė (fortepijonas)
Natalia Gordeyeva (smuikas)
Balandžio 20d. 18 val. „Organum” koncertų salėje, Vilnius.
Karas Ukrainoje akina menininkus savo veikla prisidėti prie paramos jos žmonėms. Viena jų, pianistė Julija Sadaunykaitė „Organum“ salėje atliks paramos koncertą „Menininkai-Ukrainai“, kurio metu visas surinktas lėšas ji skirs Všį „Ačiū, kad esi“, renkančiai lėšas Ukrainos karių aprūpinimui bei nukentėjusių nuo karo Ukrainos gyventojų paramai.
Paramos koncerte O. Messiaeno, M. Ravelio, M. Skoryko, A. Remesos ir kitų kompozitorių kūriniai skambės neatsitiktinai – kiekvienas iš šių autorių savo dvasia buvo ir yra kovotojai, kūryboje apgynę žmogaus orumą. J. Sadaunykaitės teigimu, karo akivaizdoje tokie turėtų būti visi menininkai.
Pirmoje koncerto dalyje pasirodys J. Sadaunykaitė, antroje prie jos prisijungs ukrainietė smuikininkė Natalia Gordeyeva, su kuria Julija susipažino Kopenhagoje. „Natalia yra karo pabėgėlė, ji labai intensyviai koncertuoja Danijoje ir visomis išgalėmis siekia parodyti, kas vyksta jos krašte, visų mūsų istorijoje. Mane žavi jos tikėjimas meno galia. Tikėjimas, kad menas pasakoja tikras istorijas, kurios yra gyvos ir prasmingos dabar“.
Daugiau informacijos: https://www.aciukadesi.lt/
Julija Sadaunykaitė baigė bakalauro studijas Lietuvos Muzikos ir Teatro akademijoje, stažavosi Salzburgo Mozarteum Universitete. Magistrantūros studijas tęsė VDU Muzikos akademijoje ir Glasgow Karališkoje konservatorijoje, į kurią buvo priimta su pilna stipendija. Šiuo metu pianistė studijuoja Danijos Karališkoje Muzikos akademijoje.
Julija yra surengusi solinius koncertus Lenkijoje, Švedijoje, Austrijoje, Italijoje, Didžiojoje Britanijoje, Maltoje, JAV, Kinijoje. Studijuodama Didžiojoje Britanijoje buvo apdovanota Calder Ramsay prizu C.Debussy konkurse, bei laimėjo antrą vietą kasmet rengiamame Galloway/Bamber konkurse Glasgow Karališkoje konservatorijoje. Kartu su violončelininke Alice Allen, yra kamerinės muzikos konkurso Dubar and Gerber Prize pirmosios premijos laimėtoja. 2015m. laimėjo Grand Prix Valletos tarptautiniame pianistų konkurse. 2018m buvo Mauro Paolo Monopoli tarptautinio pianistų konkurso finalininkė, o 2019m. laimėjo 3v. “Euterpe” pianistų konkurse. 2019m. vasarą surengė solinius rečitalius Kinijoje (Beijing, Anyang, Luoyang), bei vedė ten meistriškumo kursus. Pianistė yra dalyvavusi meistriškumo pamokose pas Stephen Kovacevich, Julian Martin, Jerome Lowenthal, Larissa Dedovą, Konstantin Bogino, Anita Paze, Armen Babakhanian, Roy Howat. Nuo 2018m. J. Sadaunykaitė dirba Vytauto Didžiojo Universiteto Muzikos Akademijoje, yra fortepijono katedros lektorė. Nuo 2020m. Julija yra atlikėjų agentūros BAMA artistė.