Kviečiame į smuiko virtuozo Pavel Berman ir Kauno miesto simfoninio orkestro koncertą Kauno valstybinėje filharmonijoje

Kauno miesto simfoninis orkestras kviečia išgirsti smuiko virtuozą, ilgametį orkestro bičiulį Pavelą Bermaną. Pasaulinio garso smuikininkas Kauno publikai atliks Richardo Strausso koncertą smuikui ir orkestrui. Šis kūrinys yra ankstyvasis R. Strausso darbas ir buvo sukurtas 1881 m., kai kompozitoriui buvo vos 17 metų. R. Strausso kūrybai būdinga elegancija bei rafinuotumas, ir šis kūrinys nėra išimtis. Jame puikiai dera smuiko solo ir orkestras, su daugybe melodinių ir harmoninių spalvų. Šis kūrinys nėra taip plačiai žinomas ar dažnai atliekamas kaip kitų kompozitorių koncertai smuikui, tačiau jis suteikia galimybę išgirsti ankstyvąją R. Strausso kūrybą. Antrojoje koncerto dalyje nuskambės Johanneso Brahmso pirmoji simfonija, kurią kompozitorius tobulino 20 metų ir kuri yra laikoma vienu iš svarbiausių romantizmo laikotarpio simfoninių kūrinių. Šio vakaro koncertui diriguos Kauno publikai puikiai pažįstamas maestro Jonas Janulevičius.
Pasaulinio garso smuikininkui P. Bermanui begalinę meilę ir pagarbą muzikai išugdė jo tėvas Lazaras Bermanas – vienas žymiausių XX a. pianistų. Kelionę su smuiku jis pradėjo vos dvejų, tarsi išgirdęs šio instrumento garsą savyje. Studijos Maskvos Piotro Čaikovskio konservatorijoje, vėliau – Džiulijardo muzikos mokykloje Niujorke, anksti laimėti prestižiniai smuikininkų konkursai atlikėjui atvėrė visas didžiąsias pasaulio sales. Jo partneriai – geriausi pasaulio orkestrai, dirigentai, tarp jų ir legendinis Yehudis Menuhinas.
Su Lietuva P. Bermaną sieja ypatingas ryšys: jo tėvas nuolat lankydavosi Lietuvoje, čia koncertuodavo, jautė mūsų šaliai išskirtinę simpatiją. Akivaizdu, kad tai perdavė ir savo sūnui. Solistas ne viename interviu yra sakęs, kad atvykęs į Lietuvą jaučiasi tarsi grįžęs namo. P. Bermanas reikšmingai prisidėjo prie Kauno miesto simfoninio orkestro įkūrimo bei tapo pirmuoju jo vyriausiuoju dirigentu.
Visa informacija: Kauno valstybinė filharmonija.