LNOBT scenoje pagerbti Metų solistai

Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras apdovanojo Metų solistus – artistus, kurių pasirodymai 2019-ųjų spektakliuose buvo pripažinti geriausiais. Taip pat įteikta Padėkos premija už ilgametį nepriekaištingą darbą teatro ir jo žiūrovų labui. Visiems laureatams publikos akivaizdoje įteikti garbės raštai, teatro rėmėjų įsteigtos piniginės premijos, „Laikrodžių centro“ skirtos dovanos bei dekoratyvinės statulėlės, kurių autorius – garsus stiklo menininkas Remigijus Kriukas.

„Išrinkti labiausiai apdovanojimo nusipelniusius iš didelio artistų būrio – sunki, bet maloni užduotis, tenkanti teatro ir jo kūrybinių kolektyvų vadovams. Šie Metų solistų apdovanojimai ypatingi tuo, kad turime garbės juos įteikti įpusėjus jubiliejiniam, 100-ajam, LNOBT sezonui. Linkiu, kad visi laureatai dar ilgai džiugintų mus savo pasirodymais šio teatro scenoje“ , – pradėdamas ceremoniją, sakė LNOBT generalinis direktorius Jonas Sakalauskas.
Metų operos solisto titulas atiteko iškart dviem dainininkams: Rafailui Karpiui ir VDU muzikos akademijos alumniui Liudui Mikalauskui (prof. Sabinos Martinaitytės ir prof. Audronės Eitmanavičiūtės kl.), puikiai pasirodžiusiems Leonardo Bernsteino operetėje „Kandidas“. „Prisipažinsiu: „Kandido“ personažams kiekviename spektaklyje dar ieškau naujų spalvų. Tai ilgai trunkantis procesas – tarkim, tik pernai pajutau, koks turėtų būti Figaras Wolfgango A. Mozarto operoje „Figaro vedybos“, kurioje dainuoju beveik dešimtmetį. Mėgstu komiškus charakterinius vaidmenis, bet labai brangus ir Kapelijus Vincenzo Bellini operoje „Kapulečiai ir Montekiai“. O šį pavasarį susitiksime Gaetano Donizetti operos „Ana Bolena“ premjeroje, kurioje tapsiu Anglijos karaliumi Henriku VIII“ , – žada L. Mikalauskas, kuriam Metų operos solisto premiją įsteigė verslininkai Danutė ir Juozapas Budrikiai.

Metų operos viltimi pripažinta VDU Muzikos akademijos prof. Sabinos Martinaitytės ir prof. Audronės Eitmanavičiūtės M2 studentė Monika Pleškytė sako, kad praėję metai buvo patys intensyviausi jos scenos karjeroje. Pernai jos sopranas skambėjo premjerose „Kandidas“, „Amžinybė ir viena diena“, „Džanis Skikis“, jaunoji solistė sėkmingai debiutavo W. A. Mozarto operoje „Figaro vedybos“ ir Johanno Strausso operetėje „Šikšnosparnis“.
„Daugelis mano ankstesnių vaidmenų buvo sukurti operetėse. Jaučiu, kad savo potyriais ir emocijomis jau bręstu operiniam repertuarui ir norėčiau drąsiau sukti šia linkme. Nors sopranų konkurencija itin didelė, man darbų netrūksta: būna, kad rytais repetuoju viename Lietuvos mieste, o vakarais dainuoju kitame“ , – atvirauja M. Pleškytė.