Pasirinkimas – būti stebuklo dalimi (Metų kaunietės rinkimai)

Gabrielė BUKINĖ – Kauno valstybinio muzikinio teatro solistė, 2021 m. sužibėjusi pagrindiniais vaidmenimis „Traviatoje“ (Violeta) ir „Turkas Italijoje“ (Dona Fiorila). Kol mokėsi Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Muzikos akademijoje (2020 m. Metų kaunietės finalininkės prof. Sabinos Martinaitytės klasėje) jai du kartus skirta Prezidento Antano Smetonos stipendija. Šiuo metu Gabrielė pati moko užsienio studentus dainavimo.

„Dar iki dabar negaliu patikėti, kad tai, apie ką galėjau tik pasvajoti, likimo siųstų žmonių dėka iš tiesų pildosi mano gyvenime, – sakė G.Bukinė, kurią buvimas operos soliste labiausiai žavi dėl galimybių sutikti įvairių žmonių, keliauti, būti scenoje. „Tai ir galimybė nuolat sužinoti apie save kažką naujo“, – teigė projekto dalyvė. Solisto profesija – ne vien tik spindinti išorė. Visą gyvenimą reikia mokytis, nesvarbu, kokia solidi patirtis būtų įgyta. „Turi ruošti naujas partijas, valandų valandas mokytis jas mintinai (tai gerai sveikatai – smegenų veiklai), nemažai darbo su dirigentais, režisieriais, kompromisų ir sprendimų ieškojimas, kartais sulaukiame ir nemažai kritikos, kurią irgi reikia išmokti priimti. Taip pat reikalingas fizinis aktyvumas, treniruotės tiek kūnui, tiek balsui“, – vardijo G.Bukinė. Ji apibendrino, kad čia panašiai kaip sporte – dainavimo negalima apleisti, reikia nuolat palaikyti meistriškumą ir judėti pirmyn. „Visgi, man pirmiausia tai yra malonumas, ypač kai visas įdėtas pastangas žiūrovai įvertina savo aplodismentais“, – dėstė pašnekovė.

Visoms moterims, merginoms ji palinkėtų jėgų siekti savo slapčiausių svajonių profesiniame kelyje, galimybių dvasiškai augti ir žydėti aplinkoje, kurioje jaus visokeriopą pagarbą, pagalbą ir palaikymą. „Puoselėti savo moteriškumą ir, kas yra sunkiausia, pirmiausia meilę jausti sau, o tada dalytis ja su kitais“, – akcentavo solistė, augusi Šeduvoje, bet kai atėjo metas rinktis, kuriame mieste pradės siekti aukštojo mokslo ir karjeros, abejonių nekilo – Kaune.

„Kaunas visuomet turėjo ypatingą trauką. Čia iš karto jaučiausi kaip namuose, labai mėgstu šį miestą“, – kalbėjo G.Bukinė. Likimui, dėstytojams, artimiesiems ir kitiems neabejingiems žmonėms ji dėkoja už tai, kad turėjo visas sąlygas savo gebėjimams ir įgūdžiams tobulinti VDU Muzikos akademijoje ir įvairiuose meistriškumo kursuose pas žymius užsienio profesionalus, dalyvauti ir laimėti dviženklį skaičių įvairių tarptautinių konkursų, būti pagerbtai ne vieno Lietuvos prezidento, būti įvertintai VDU apdovanojimais, stipendijomis, koncertuoti Lietuvoje ir užsienyje. „Taip pat be galo džiaugiuosi ir dėkoju už galimybes kurti, atlikti vaidmenis operose ne tik Kauno ir kitų Lietuvos teatrų scenose, tačiau ir Sankt Peterburge, Jungtinėje Karalystėje“, – vardijo solistė.