Muzikinis projektas „Muzika PUČIA“ kviečia

#Stiprūs KARTU

Pastarųjų dienų įvykiai Ukrainoje sukrėtė ne tik mus, bet ir visą pasaulį. Mes, kartu su muzikuojančiais Kauno vaikais, siunčiame savo palaikymą ir šviesias mintis Ukrainos vaikams, menininkams, drąsiems kovotojams – visiems, kurių pasirinkimas ir vertybės yra LAISVĖ ir TAIKA. Šį kartą muzikuodami palaikysime ryžtingą ukrainičių tautą. Muzika – tarsi malda. Koncerto  pabaigoje nuskambės ukrainiečių kompozitoriaus Mykola Lysenko Молитва за Україну, dažnai vadinama dvasiniu ukrainiečių himnu. Lai sujungia mus ir Ukrainą muzika, giesmė ir bendras gėrio pergalės troškimas. Muzikos garsais, širdimi ir mintimis esame su jumis, brangūs ukrainiečiai – svajojantys ir kiekvieną minutę kovojantys dėl savo šalies.

Į Lietuvą atvykusius ukrainiečius koncerte apsilankyti kviečiame nemokamai.

„muzika PUČIA“ – tai penktus metus plėtojamas Kauno pučiamųjų instrumentų orkestro „Ąžuolynas“ (vyr. dirigentas Giedrius Vaznys) muzikinis projektas, kviečiantis kartu muzikuoti Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijos moksleivius. Šiais metais jų gretas papildys Kauno 1-osios muzikos mokyklos, Aleksandro Kačanausko muzikos mokyklos mokiniai bei VDU Muzikos akademijos studentų pajėgos. Jaunuosius muzikus į sceną palydės projekto idėjos krikštatėvis, maestro Jonas Janulevičius.

Šiemet koncerto „muzika PUČIA“ programoje skambės klasikos pavyzdžiai ­– ne kartą girdėti, tačiau švelniais styginių, fortepijono ir balso tembrais praturtinti, jie daug kam suskambės kitaip ir leis atrasti kitokį žinomos kompozicijos rūbą. Praskleidžiant programos paslapties kraštelį, pasirodo temperamentingi kino filmo „Adomas nori būti žmogumi“ Eduardo Balsio šokių ritmai, melodingasis J. S. Bacho „Largo“, romantiška Glenno Millerio džiazo kompozicija „Mėnesienos serenada“, energizuojanti Steveno Reinekes partitūra, svajinga Henry Mancini melodija ir kiti kūriniai.

Vis dažniau bendrus kūrybinius tiltus su lietuvių kompozitoriais tiesiantis orkestras „Ąžuolynas“ pasinaudojo proga praturtinti pučiamųjų orkestrų repertuarą nauja autorinio kūrinio aranžuote: „muzika PUČIA“ popietėje skambės savo kūrybą nuolat regeneruojančio Giedriaus Kuprevičiaus kūrinio „Keturi keisti šokiai“ naujoji versija.

Į koncerto sceną, šalia orkestro „Ąžuolynas“ muzikantų jaunuosius atlikėjus palydės jų bendraamžiai – koncerto vedantieji – Sofija ir Ernestas, galintys apie muziką pasakyti tai, ko nerasite muzikos istorijos vadovėlių puslapiuose.

Koncertą vainikuos vieningai visų dalyvių atliekama Malda už Ukrainą.

KAUNO PUČIAMŲJŲ INSTRUMENTŲ ORKESTRAS „ĄŽUOLYNAS“
(vyr. dirigentas Giedrius Vaznys)

Dirigentas JONAS JANULEVIČIUS

Solistai:
ROKAS DIRŽYS
GABRIELĖ SANTOCKYTĖ
MILDA ŠALUČKAITĖ
GABIJA SIMUTYTĖ
IEVA LIUMPARAITĖ
LIEPA RAZMUTĖ
IEVA BIERONTAITĖ
POVILAS GARŠANOVAS
SMILTĖ PETROŠIŪTĖ
AGNĖ ČEPAITYTĖ

Koncertą veda
SOFIJA VENCKŪNAITĖ
ERNESTAS VALIONIS

Programoje Giedriaus Kuprevičiaus, Fritzo Kreislerio, Piotro Čaikovskio, Balio Dvariono, Johano Sebastiano Bacho, Alexanderio Arutiuniano, Eduardo Balsio, Glenno Millerio, Henry’io Mancinio, Mykola Lysenko kūriniai.

Organizatorius:
Koncertinė įstaiga „Kauno santaka“
Partneris: Kauno valstybinė filharmonija

Remiantis LR Vyriausybės operacijų vadovo sprendimu, nuo 2022 m. sausio 17 d. vyresni nei 6 metų žiūrovai ir (ar) dalyviai bei renginį aptarnaujantis personalas viso renginio uždarose erdvėse metu dėvėtų ne žemesnio kaip FFP2 lygio respiratorius, kurie priglunda prie veido ir visiškai dengia nosį ir burną. Asmenų, kuriems pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymiai (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), prašome į renginį nevykti. Organizatoriai turi teisę neįleisti lankytojų, kuriems pasireiškia minėti požymiai, taip pat jei renginio metu nedėvimas respiratorius (išskyrus dėl medicinių priežasčių).

Renginio metu bus fotografuojama ir filmuojama. Dalyvaudami renginyje sutinkate, kad organizatorių medžiaga (nuotraukos ir vaizdo klipai) su Jūsų atvaizdu būtų viešinami medijose.