Muzikos akademijoje meistriškumo kursus vedė garsus italų dirigentas, muzikologas, kultūros ekonomistas ir prodiuseris prof. Cristian Frattima

Gegužės 2-6d. Muzikos akademijoje meistriškumo kursus Dainavimo katedros studentams vedė garsus italų dirigentas, muzikologas, kultūros ekonomistas ir prodiuseris prof. Cristian Frattima.

  Elvinos Baužaitės interviu su C.Frattima žurnalui ,,Naujoji Romuva“ http://www.nromuva.lt/files/2022-2.pdf?fbclid=IwAR3sp37pv5CDkoJz2iDhUnxZmeHIN-DPkHYe61is3ff_EkP_ZHNDSh8EstI. (žr. nuo 12-18 psl.)

Paklaustas,  kaip vertina savo viešnagę VDU Muzikos akademijoje? Ką palinkėtų mūsų studentams, būsimiems solistams? Kokie ateities planai? Gal planuose yra daugiau vizitų į Muzikos akademiją? Gal turi kūrybinių idėjų, kurias galėtų įgyvendinti su Muzikos akademijos studentais, Maestro atsakė: „tai, kas būtų man aktualiausia komunikuoti yra tai, jog labai man patiko padirbėti su vokalo studentais. Manau, kad perspektyvių studentų yra, o visada atvažiuosiu pas Jus su dideliu malonumu, kai mane kviesite. Taip pat likau sužavėtas pedagogų meile studentams ir profesija: kai pedagogai dėsto su meile ir aistra, studentai ne tik tampa gerais profesionalais, bet ir auga kaip asmenybės. Kurybinių idėjų, igyvendintinų su VDU MA turiu nemažai. Pirmiausia, norėčiau dar padirbėti toliau su stiliumi ir interpretacija, kadangi kiekvienas laikotarpis reikalauja specifinės technologijos, specifinių žinių ir specifinio atlikimo. Ypatingai man patiktų dirbti su Vėlyvojo baroko, klasicizmo ir Bel Canto istoriškai pagrįsta interpretacija, gal net turėti savo interpretacijos kursą dainininkams ir instrumentalistams. Taip pat man patiktų kurti kasmet vieną operos projektą su geriausiais studentais, ir jį parodyti Kaune ir Kauno regiono miesteliuose, aplikuojant į mano mylimą trimatiško operos tvarumo principą: socialinį, ekonominį, ekologinį“.