Operetės primadona Violeta Sagaitytė rašo apie V.Herbert spektaklį „Išdykėlė Marietta“

Štai ir paskutinis šio sezono renginys Kauno trečio amžiaus universiteto muzikos ir teatro fakultete. Pilna salė nuotaika puiki, nors ir jaučiamas nedidelis jaudulys- vis tik susitiksime vėl tik rudenį…Mes su Nijole Varkaliene turime kuo pasidžiaugti- sezonas buvo ypatingas. Scenoje karaliavo ir muzikantai ir dramos aktoriai, ir vokalistai ir režisieriai. Kvietėme pačius geriausius ir įdomiausius menininkus.

O šį pirmadienį uždaryti mūsų sezoną pakvietėme profesorę Sabiną Martinaitytę ir profesorę Audronę Eitmanavičiūtę. Šios nuostabios menininkės dovanojo mums visą spektaklį su jaunais dainininkais studentais, šių pedagogių mokiniais.

Apie spektaklį šiek tiek vėliau. Dabar noriu daug ką pasakyti apie šias ypatingas asmenybes daug įnešusias šviesos į Lietuvos vokalinės muzikos tobulinimą ir lygio kėlimą. Jų mokiniai dainuoja pagrindines partijas Kauno muzikiniame teatre ,dainuoja Vilniaus operos ir baleto teatro studijoje, dalyvauja tarptautiniuose konkursuose ir laimi prizines vietas.

Mūsų fakultetas jau veikia 20 metų, ir rudenį mes surengsime ta proga didelę šventę. Noriu pasakyti, kad per tą laiką, Sabina Martinaitytė ir Audronė Eitmanavičiūtė atvykdavo pas mus labai dažnai. Mes jas kviesdavome ,žinojome kad mums bus didžiulė šventė .jos mums paruošdavo įvairias skirtingas koncertines programas su savo mokiniais. Mes labai jų laukdavome. O, kai uždainuodavo Sabina Martinaitytė ir jai akomponuodavo Audronė Eitmanavičiūtė, kurios rankose fortepijonas skambėdavo, kaip simfoninis orkestras, mūsų senjorai nepaleisdavo jų nuo scenos. VISI tie koncertai buvo labdaringi. Sabina ir Audronė yra mūsų fakulteto mecenatės.

O dabar apie spektaklį, kurį internete susirado Sabina ir Audronė, pasikvietė iš Britanijos tą patį režisierių, kuris statė su jų mokiniais „Figaro vedybas „. Šį spektaklį mūsų senjorai taip pat matė . Didelį indėlį į vieną ir kitą spektaklį atliko Audronė, atradusi savyje režisierės talentą.

Ir taip, sezono uždarymui buvo padovanota nuotaikinga, amerikietiška operetė „Išdykėlė Marietė“. vaizduojanti įvairias Prancūzijos revoliucijos peripetijas. Graži ,žaisminga pilna humoro operetė sužavėjo mūsų senjorus. Dainavo ir vaidino Sabinos ir Audronės mokiniai. Nustebino jaunieji vokalistai profesionaliai paruoštais balsais ir puikia vaidyba.

Spektaklio orkestras buvo Kotrynos Kaklauskaitės, puikios pianistės rankose.

Ačiū už puikią šventę. Iki susitikimo rudenį.