„Orfėjas pragare“: scenoje debiutuoja Diana (mecosopranas Gabrielė Kuzmickaitė)

„Orfėjas pragare“: scenoje debiutuoja Diana

Į painias Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro operetės „Orfėjas pragare“ pragaro ir dangaus šeimynines aktualijas spalio 8-ąją 18.30 val. Žvejų rūmuose įsijungia ir šio spektaklio naujokė, bet jau scenos profesionalė –  mecosopranas Gabrielė Kuzmickaitė (Diana).

Dianą varžo skaistybės statusas

Ar sudėtinga debiutuoti Jacques‘o Offenbacho operetėje „Orfėjas pragare“, kai kolegos jau su savo partijomis susigyvenę? „Tai nemažas iššūkis, nes kolegos jau „susigyvenę“  vieni su kitais, su veikalo muzika.

Tačiau kiekvienas iššūkis daro mus tik stipresniais! Šiuos sunkumus man padeda įveikti scenos partneriai: pristato choreografiją, supranta, jog tai mano debiutas spektaklyje „Orfėjas pragare“. Ir jų pagalba bei supratimas man labai svarbus.

Esu jiems labai dėkinga. Nuo pirmo susitikimo su režisiere Rūta Bunikyte ir kolegomis jaučiuosi daug drąsiau“,- sako mecosopranas G. Kuzmickaitė.

Pasak solistės, pasitikėjimo jai suteikia ir Muzikinio teatro vyriausiasis dirigentas Tomas Ambrozaitis. „Su maestro T. Ambrozaičiu teko dirbti  kartu jau ne viename spektaklyje. Pasitikėjimo ir užtikrintumo suteikia žinojimas, kad visada galima pasikonsultuoti, paprašyti patarimo ar kritikos ir, žinoma, sulaukti stipraus palaikymo. Maestro yra Muzikinio teatro orkestro variklis, kuris užkuria mus tam, kad nepamirštume kas yra scenos džiaugsmas“,- tikina  G. Kuzmickaitė.

Solistė G. Kuzmickaitė pasakoja, kad jos scenoje kuriamas personažas Deivė Diana – jaunatviška ir gyvybinga. „Tai man kelia dar didesnį jaudulį, kadangi anksčiau nesu atlikusi panašaus vaidmens. Diana tarsi maištinga aštuoniolikmetė, kuri nori mėgautis gyvenimo malonumais ir džiaugsmais, tačiau kaip Skaistybės deivė yra suvaržyta savo statuso.

Dianai atsibodo gyventi tokį gyvenimą ir ji trokšta patirti tai, ką gali mirtingieji. Tikiuosi, jog Dianos personaže žiūrovas įžvelgs savo paaugliškus laikus, maištavimą ir tuo pačiu gerai praleis laiką. Visiems verta pamatyti šį spektaklį. Kai pati pirmą kartą žiūrėjau operetę „Orfėjas pragare“, išėjau su tokia gera nuotaika.

Visi esame girdėję legendas apie mitologinius veikėjus, tačiau šis spektaklis parodo jų gyvenimą tarsi iš kitos pusės. Tai komedija apie gražią ir darnią šeimyną, kuri iš tiesų slepia barnius, išdavystes ir komiškas buitines situacijas. Visiems rekomenduoju išvysti Dievų gyvenimo rutiną“,- siūlo žavioji solistė.

Ir išduota, ir viliojanti

Gabrielė Kuzmickaitė (VDU Muzikos akademijos absolventė, baigė studijas prof. Sabinos Martinaitytės klasėje), dabar  – VDU Muzikos akademijos asistentė Klaipėdos publiką sužavėjo W. A. Mozarto operos „Don Žuanas“ premjeroje atlikdama mylimojo išduotos Donos Elvyros partiją, o Eduardo Balsio operoje „Kelionė į Tilžę“ suvaidino vilioklę Bušę.  Solistė aktyviai koncertuoja ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje: Latvijoje, Lenkijoje, Didžiojoje Britanijoje, Portugalijoje. 2018 m. „Kenneth More“ teatre, Londone atliko Marcelinos vaidmenį W.A. Mozarto operoje „Figaro vedybos“ (dirigentas J. Wallnigas, režisierius M. Woodwoodas). 2019 m. su Kauno valstybiniu muzikiniu teatru  „PromFest“ festivalyje Estijoje atliko Duniašos vaidmenį N. Rimskio-Korsakovo operoje „Caro sužadėtinė“ (dirigentas J. Janulevičius, režisierius T. Kaskas).

Kuzmickaitė dalyvauja tarptautiniuose muzikos festivaliuose ir konkursuose. 2018 m. pelnė didžiuosius prizus trečiajame tarptautiniame festivalyje-konkurse ,,Mykolo Kleopo Oginskio kūrybos perlai“ ir šeštajame tarptautiniame vokalinės-chorinės muzikos festivalyje „Pearls of Art“. Taip pat ji yra apdovanota trimis Lietuvos Respublikos prezidentės Dalios Grybauskaitės padėkos raštais ,,Už laimėjimus tarptautiniuose konkursuose“.