Pažaislio festivalyje – paskutiniai vasaros akordai

1. Penderecki, Lacrimosa, „Polskie Requiem“ – Sabina Martinaitytė
  2. Bartulis, „Muzika“ – Rokas Jasikas
  3. Klova, „Marija, skaisčiausia Marija“ – Ugnė Matukaitytė
  4. Latėnas, „Ilgesys“ iš vokalinio ciklo „Pavasario triptikas“ – Gabrielė Bukinė
  5. Barkauskas, „Varlė ir jautis“ iš vokalinio ciklo „Trys satyriniai paveikslėliai“ – Rokas Jasikas
  6. Čepaitė, Ave Marija – Gabrielė Bukinė
  7. Preisner, Lacrimosa, Requiem for my friend – Sabina Martinaitytė +G.Bukinė, U.Matukaitytė, R.Jasikas
  8. Verdi, Romanze di Fiesco, „Simon Boccanegra“ – Rokas Jasikas
  9. Delibes, Scène, Légende de la fille du Paria, Air des Clochettes, „Lakme“ – Ugnė Matukaitytė
  10. Verdi, Scena ed aria di Violetta, „Traviata“ – Gabrielė Bukinė
  11. Kuprevičius, Bonos madrigalas, op. „Karalienė Bona“ – Sabina Martinaitytė
  12. Kuprevičius, „Tysliavos valsas“ (premjera) – Sabina Martinaitytė
  13. Kuprevičius, „Velnioniškai vienas“ – polonezinis tango su obalsiu – Rokas Jasikas, Gabrielė Bukinė
  14. Kuprevičius, „Adagietto“, baletas „Atviros jūros vaikas“ – Gabrielė Bukinė
  15. Dell’Acqua, „Vilanella“ – Ugnė Matukaitytė
  16. Mannot, „Hymne a L‘amour“ – Sabina Martinaitytė
  17. Herbert, „Vien tik meilė“, op. „Naughty Marietta“ – Sabina Martinaitytė ir visi koncerto dalyviai.

Pianistė Audronė Eitmanavičiūtė

Pažaislio festivalyje – paskutiniai vasaros akordai

Paskutinį vasaros savaitgalį XXVI Pažaislio muzikos festivalis pakvietė į koncertą, kuriuo atsisveikino su savo gerbėjais iki kitų metų. Išėjusiems atminti Rugpjūčio 28 d. Zapyškio paminklinėje Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje XXVI Pažaislio muzikos festivalis kvietė pasiklausyti iškalbingo koncerto „Išėjusiems“, kurį parengė publikai puikiai pažįstamas atlikėjų duetas: sopranas Sabina Martinaitytė ir pianistė Audronė Eitmanavičiūtė. Koncerte taip pat dalyvavo gabiausi šių atlikėjų / pedagogių studentai, tarptautinių konkursų laureatai – sopranai Ugnė Matukaitytė ir Gabrielė Bukinė bei bosas Rokas Jasikas.

„Muzika – tai galimybė prisiminti, susitikti ir pabūti kartu ne tik vieniems su kitais, bet ir su jau iškeliavusiais į amžinybę… Nerija, Vidmantas, Faustas… kiek su jais kūrybiškai bendrauta! Supratome, kad tik tokiu būdu galime atsidėkoti ir pagerbti išėjusius kolegas“, – sako S.Martinaitytė ir A.Eitmanavičiūtė.

Pažaislio muzikos festivalio projektuose S.Martinaitytė dalyvauja nuo pat pirmųjų festivalio žingsnių. Ji – trijų tarptautinių dainininkų konkursų laureatė, daugiau nei trisdešimt metų dainavusi Kauno valstybiniame muzikiniame teatre, kur sukūrė daugybę pagrindinių vaidmenų operos spektakliuose. Dainininkė paruošė apie septynias dešimtis solo programų, dainavo daugiau nei 15000 koncertų Lietuvoje ir užsienyje, jos įdainuoti įrašai skamba Lietuvos radijo programose.

S.Martinaitytei buvo suteiktas „Įsimintiniausio Kauno menininko“ vardas, ji – keleto „Fortūnos“ prizų laureatė, Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijos premijos laimėtoja, Kauno miesto apdovanojimo „Tikra muzika“ ir Lietuvos muzikos sąjungos „Auksinio disko“ laureatė, apdovanota Kauno miesto II laipsnio „Santakos“ Garbės ženklu. Jau bene tris dešimtmečius S.Martinaitytė žinoma kaip iškili vokalo pedagogė, Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Muzikos akademijos profesorė. Koncerto metu S.Martinaitytės ir jos studentų dainavimą lydėjo išraiškingos ir emocingos pianistės, iškilios pedagogės, VDU Muzikos akademijos profesorės A.Eitmanavičiūtės akompanimentas.

Skaityti daugiau: https://kauno.diena.lt/naujienos/kaunas/menas-ir-pramogos/pazaislio-festivalyje-paskutiniai-vasaros-akordai-1039695