Projektas „Šalom, Akmene!” 2022

Visi keliai veda į Akmenę, ir projektas „Šalom, Akmene!“2022 Liepos 17-tą dieną kvietė į renginius Akmenės kultūros namuose:

12.00 val. vyko vieša diskusija „Ką mums davė žydų muzika?“ Diskusiją prie apskrito stalo moderavo ilgametis žydų muzikos ansamblio „Fajerlach“ dalyvis smuikininkas Borisas Kirzneris. Jam kartais pritarė, o kartais ir oponavo Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos Akademijos profesorės Audronė Eitmanavičiūtė ir Sabina Martinaitytė, bei operos solistas Rafailas Karpis.  padiskutuoti apie žydų muzikos svarbą. Prof. A. Eitmanavičiūtė pasakojo apie naikintą, bet išlikusį litvakų muzikinį paveldą.

„Žydų turgelyje“  netrūko tikėtumų ir netikėtumais. Reikėjo būtinai derėtis, kitu atveju nieko negalima buvo gauti – nei žydų tradicinių skanumynų, nei lietuvių tautodailininkų darbų.

18.00 val. prasidėjo koncertas „Apie ją ir apie mus“, skirtas išskirtinei asmenybei, žydų ir lietuvių dainininkei Nechamai Lifšicaitei. Koncerto meno vadovas Michailas Bolšunas, režisierė Daiva Kvaukienė, o jums grojo ir dainavo Akmenės, Joniškio rajonų meno mokyklų mokiniai, mokytojai ir VDU Muzikos akademijos alumnė, koncertmeisterė Domantė Matulevičiūtė (lekt. K. Kaklauskaitės kl.) Koncerte su vaikais kartu dalyvavo ir operos solistas Rafailas Karpis.