Projekto „Klasika čia ir dabar!“ įgyvendinimo laikotarpiu įvyko II-sis kamerinės muzikos festivalis

Projekto „Klasika čia ir dabar!“ įgyvendinimo laikotarpiu įvyko II-sis kamerinės muzikos festivalis.

Trijų Utenos apskrities miestų kultūros centro salės sukvietė žiūrovus į nemokamus koncertus, kuriuose jie išgirdo Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijos ir Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos katedros jungtinį kamerinį orkestrą, vadovas ir dirigentas Jonas Janulevičius. Orkestras atvyko ne vienas. Koncertinėje programoje pasirodė solistės: Karolina Činikaitė (sopranas) doc. Danieliaus Vėbros klasė, Agnė Čepaitytė (mecosopranas) prof. Tomo Ladigos klasė. Prie orkestro prisijungė ir jaunieji atlikėjai iš Visagino kūrybos ir menų akademijos. Smuikininkės Patricija Gyulbudaghyants, Aušrinė Gudaitė ir klarnetininkė Galina Deryugina.

Jonas Janulevičius – 2015 m. pelnė „Auksinį scenos kryžių“ operetės ir miuziklo kategorijoje už operetės „Balius Savojoje“ ir miuziklo „Grafas Montekristas“ muzikinės dalies parengimą bei P. Abrahamo operetės „Balius Savojoje“ partitūros orkestruotę. Kauno valstybinio muzikinio teatro vyriausiasis dirigentas, Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijos mokinių simfoninio orkestro vadovas, tarptautinio muzikos festivalio „Operetė Kauno pilyje“ vyriausiasis dirigentas ir muzikinis vadovas, Vytauto Didžiojo Muzikos akademijos docentas.

Šis projektas tik įrodo kaip svarbu laiku atrasti ir paskatinti jaunus atlikėjus, muzikantus regione. Kvietimas prisijungti koncertuoti solo su orkestru tai didžiulis žingsnis jaunųjų atlikėjų gyvenime, o kai kam lieka tik neišsipildžiusi svajonė. Tai puiki galimybė ir regiono gyventojams prisiliesti prie klasikinės muzikos neišvykstant į didžiąsias sales.

Koncertinėje programoje skambėjo gražiausios arijos ir instrumentiniai kūriniai, kuriuos sukūrė žymūs kompozitoriai – W. A. Mocart, B. Dvarionas, E. Grieg, G. Puccini, J. Brams, L. Bocerinni, J. Offenbach, E. Elgar ir M. Hauser.

Projektą įgyvendina Zarasų rajono savivaldybės kultūros centras.

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Kultūros ministerija ir Zarasų rajono savivaldybės administracija.

Projekto partneriai – Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazija, Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademija, Dusetų kultūros centras – dailės galerija ir Molėtų kultūros centras.