Svečias iš Vokietijos

Rugsėjo 20 d., Vokiečių dienų metu, minint Kauno ir Lipės apskrities bendradarbiavimo 30-metį, VDU Muzikos akademijoje svečiavosi prof. André Stärk, Detmold Muzikos universiteto („Hochschule für Musik Detmold“) Prorektorius studijoms.
Trumpai apie svečią: profesorius studijavo muziką (specializacija – fortepijonas) ir filosofiją Hanoverio muzikos ir dramos universitete, taip pat vokiečių kalbą Hanoverio universitete, profesorės Marliese Zeiner ir prof. Christopho Hempelio vykdomose Muzikos teorijos/ fonetikos magistrantūros studijose. Studijuodamas jis dirbo mokslinio asistento ir dėstytojo elektroakustinių laikmenų ir muzikos technologijų srities pareigose.

Nuo 1993 m. prof. André Stärk skaitė muzikos teorijos ir akustinės medijos paskaitas, o nuo 1998 m. atstovavo muzikos teorijos ir akustinės medijos sričiai „Pädagogische Hochschule“ Freiburge. Ten jis taip pat įkūrė universiteto bigbendą. 2000 m. Liuneburgo universitete jis ėjo muzikos teorijos profesoriaus pavaduotojo pareigas. Nuo 2001 m. profesorius dirba Muzikos teorijos ir kompozicijos skyriuje „Hochschule für Musik Detmold“ muzikos universitete. Nuo 2004 m. prof. André Stärk yra Studijų ir mokymo prorektorius, atsakingas už bakalauro ir magistro studijų programų įgyvendinimą.