Tarptautinio festivalio KAUNAS-JAZZ 2022 atidarymo koncertas OPERA-JAZZ

2022 balandžio 29 d. Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje vyko  tarptautinio festivalio KAUNAS – JAZZ atidarymo koncertas  Opera-Jazz.

Muzikologė Alina Ramanauskienė socialiniuose tinkluose pasidalino savo įspūdžiu apie šį koncertą. „Penktadienio vakarą 32-ą kartą rengiama ” Kaunas Jazz” fiesta viliojo daug džiazo mylėtojų, kuriuos varpų improvizacijomis ir netikėtumais apdovanojo kompozitorius Giedrius Kuprevičius ir jaunieji dainininkai, tarptautinių konkurso laureatai VDU Muzikos akademijos studentai sopranas Ugnė Matukaitytė (M1) ir tenoras Gytis Murauskas. Abu jie dainavimo meną studijuoja profesorių Sabinos Martinaitytės ir Audronės Eitmanavičiūtės klasėse. Jaunieji solistai a capella padainuodavo arijų ir duetų temas iš populiarių operų,  o Maestro šias temas pratęsdavo puikiomis kariliono improvizacijomis.

Šis koncertas – netikėtai nauji potyriai: Iš bokšto sklindantys puikūs balsai ir Kauno karioliono garsai netikėtai užlieję ne tik visą Vytauto Didžiojo karo muziejaus aikštę, bet ir aplinkines gatves.

PROGRAMA

1. G. F. Handel, aria di Serses „Ombra mai fu“, op. „Serses“
  2. L. Delibes, air des Lakme „Varpelių arija“, op. „Lakme“
  3. G. Donizetti, Romanze di Nemorino „Una furtiva lagrima“, op. „Meilės eleksyras“
  4. W. A. Mozart, Nakties karalienės arija, op. „Užburtoji fleita“
  5. G. Verdi, Hercogo dainelė „La donna e mobile“, op. „Rigoletto“
  6. G. Kuprevičius, Bonos madrigalas „Io piango“, op. „Karalienė Bona“
  7. G. Puccini, Aria di Kalaffo „Nesun dorma“, op. „Turandot“
  8. G. Verdi, duetto Aida ed Radamesso, op. „Aida“
  9. V.Bellini, Preghiera di Norma „Casta diva“, op. „Norma“
  10. G. Kuprevičius, Manto daina „Ant kalnelio“, op. „Prūsai“
  11. G. Kuprevičius, duetas „Pagarbinkim meilę“, op. „Karalienė Bona“

Atlikėjai:

Giedrius Kuprevičius (karilionas)

VDU Muzikos akademijos prof. Sabinos Martinaitytės ir prof. Audronės Eitmanavičiūtės studentai, tarptautinių konkursų laureatai Ugnė Matukaitytė (sopranas), Gytis Murauskas (tenoras).

Po dviejų pandeminių metų, šių metų Ukrainos karo akivaizdoje, – visgi kaip smagu pabūti tarp džiazo muzikos fanų, sutikti savo bičiulius, draugus, bendraminčius.

Džiazo festivalis pasklido po Kauno gatves, primindamas, kad laimingi laisvi esame“.